flora-bakteryjna-otylosc-photoxpress 3089650U osób o mniej rozwiniętej florze jelitowej występuje zwiększone ryzyko powikłań związanych z otyłością, w tym rozwoju cukrzycy typu 2, zaburzeń lipidowych, chorób wątroby, układu krążenia i być może niektórych nowotworów. A wystarczy zmienić dietę.

schudnij-mimochodem-sxc.hu_895696_96540246Próbowałaś już różnych diet odchudzających z marnym efektem? Spróbuj darować sobie drakońskie diety i zamiast nich odżywiać się racjonalnie, zmieniając jednocześnie pewne codzienne nawyki na te sprzyjające odchudzaniu. Zobacz jak to zrobić.

odzywianie-wzdecia-photoxpress_6095613Wzdęcia spowodowane fermentacją spożytych produktów lub zatrzymanie wody zwiększające objętość brzucha zdarzają się często. Na szczęście, obok produktów wzdymających, istnieją te o przeciwnym działaniu. Jakie produkty zwiększają a jakie zmniejszają wzdęcia?

Różnorodność dania a apetytZdaniem naukowców im więcej oddzielnych składników potrawy na talerzu, tym więcej jemy. Aby uniknąć tego efektu powinniśmy potrawę wymieszać, zamiast serwować osobno. Dowodzą tego obserwacje amerykńskich naukowców.

wolne-jedzenie-odchudzanie-photoxpress_17370709

Jedzenie w pośpiechu sprzyja tyciu, a wolniejsze - odchudzaniu. Wolniejsze jedzenie wydłuża bowiem czas przyswajania pokarmu, co daje szanse na uaktywnienie się dwóch hormonów trawiennych odpowiedzialnych za uczucie głodu i sytości.

photoxpress_4871647-odchudzanie-przeżuwanie-mDłuższe przeżuwanie żywności zmniejsza wchłanianie kalorii, co do pewnego stopnia chroni przed nadwagą i otyłością. Dowodzą tego chińskie badania, o których informuje "American Journal of Clinical Nutrition". Wyniki badania wymagają jednak potwierdzenia.

tuczace-produkty-sxc.hu_209106_7171Jajka, makarony, wędliny, chleb .... uważasz, że powinnaś ich unikać, bo są tuczące? Niekoniecznie. Nawet dbając o linię można je jeść, ale przestrzegając określonych warunków. Podpowiadamy jak to robić.

koktajl tłuszczowy na otyłośćPopijając odpowiednio spreparowaną mieszaninę wody i zdyspergowanych kropelek tłuszczu, można wpływać na sposób trawienia pokarmów przez ludzki organizm. Wykazują to najnowsze badania australijskich naukowców.

Zwalcz tłuszcz na brzuchuKtóra z nas nie przeżyła chwili, w której to chciała założyć ukochaną suknię kupioną parę miesięcy temu a tu... niestety, nie dało się już w nią wślizgnąć swobodnie bez pomocy męża, usilnie próbującego zapiąć nam guzik czy zasunąć złośliwie oporny zamek!

Skuteczne odchudzanieChodzimy na siłownię od miesiąca, ale efekty nas nie zadowalają? Codziennie biegamy i wcale nie chudniemy? Czy schudnięcie jest możliwe, gdy kładziemy nacisk wyłącznie na ćwiczenia fizyczne bez spożywania odpowiednich produktów? Raczej nie.

Mleko odchudza czy nie?Mleko ma zarówno zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Również naukowcy są podzieleni w opiniach na temat mleka. Ostatnio naukowcy jednak obwieścili, że picie mleka w czasie diety odchudzającej pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Tuczące mięso?Entuzjaści diety białkowej zalecają jedzenie produktów białkowych, w tym mięsa przy każdym posiłku, jako najskuteczniejszej metody odchudzania. Ale okazuje się, że jedzenie zbyt dużej ilości białka zwierzęcego właśnie doda nam kilogramów.

Odchudzająca wodaWoda jest niezbędna dla każdej komórki naszego ciała. Już niewielki jej niedobór zaburza funkcjonowanie całego organizmu. Teraz okazało się, że picie czystej wody przed posiłkami pomaga w odchudzaniu.

Produkty na płaski brzuchNadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu jest nie tylko nieestetyczny, ale przyczynia się do stanów zapalnych w organizmie i, co za tym idzie, zwiększa ryzyko chorób układu krążenia. Oto produkty, które pomogą w walce z brzuchem.

Odchudzanie z bakteriamiBakterie jelitowe odgrywają istotną rolę w przewodzie pokarmowym. Okazuje się, że modyfikacja składu flory jelitowej może pomóc w odchudzaniu. Dowodzą tego najnowsze badania japońskich naukowców.

Egzotyczne odchudzanieUwaga na egzotyczne metody odchudzania, takie jak odchudzanie przy pomocy pasożytów jelitowych, reklamowane na niektorych komercyjnych stronach internetowych. Niekoniecznie przyczyniają się do zmniejszenia wagi, a jedynie szkodzą zdrowiu.

Sycący zapachPokarm syci nas tym bardziej, im bardziej złożony jest jego aromat - nawet, jeśli nasze nosy nie są w stanie tego rozpoznać. Odkrycie to może pomóc w opracowaniu nowych produktów dla osób walczących ze zbędnymi kilogramami - informuje "New Scientist".

Wolniejsze jedzenie sprzyja odchudzaniu. Dowodzą tego najnowsze badania szwedzkich naukowców. Dzieje się tak dlatego, że przy szybkim jedzeniu często przegapiamy sygnał, mówiący nam, że jesteśmy już syci i czas przestać jeść.