flora-bakteryjna-otylosc-photoxpress 3089650U osób o mniej rozwiniętej florze jelitowej występuje zwiększone ryzyko powikłań związanych z otyłością, w tym rozwoju cukrzycy typu 2, zaburzeń lipidowych, chorób wątroby, układu krążenia i być może niektórych nowotworów. A wystarczy zmienić dietę.

schudnij-mimochodem-sxc.hu_895696_96540246Próbowałaś już różnych diet odchudzających z marnym efektem? Spróbuj darować sobie drakońskie diety i zamiast nich odżywiać się racjonalnie, zmieniając jednocześnie pewne codzienne nawyki na te sprzyjające odchudzaniu. Zobacz jak to zrobić.

odzywianie-wzdecia-photoxpress_6095613Wzdęcia spowodowane fermentacją spożytych produktów lub zatrzymanie wody zwiększające objętość brzucha zdarzają się często. Na szczęście, obok produktów wzdymających, istnieją te o przeciwnym działaniu. Jakie produkty zwiększają a jakie zmniejszają wzdęcia?

Różnorodność dania a apetytZdaniem naukowców im więcej oddzielnych składników potrawy na talerzu, tym więcej jemy. Aby uniknąć tego efektu powinniśmy potrawę wymieszać, zamiast serwować osobno. Dowodzą tego obserwacje amerykńskich naukowców.

wolne-jedzenie-odchudzanie-photoxpress_17370709

Jedzenie w pośpiechu sprzyja tyciu, a wolniejsze - odchudzaniu. Wolniejsze jedzenie wydłuża bowiem czas przyswajania pokarmu, co daje szanse na uaktywnienie się dwóch hormonów trawiennych odpowiedzialnych za uczucie głodu i sytości.

photoxpress_4871647-odchudzanie-przeżuwanie-mDłuższe przeżuwanie żywności zmniejsza wchłanianie kalorii, co do pewnego stopnia chroni przed nadwagą i otyłością. Dowodzą tego chińskie badania, o których informuje "American Journal of Clinical Nutrition". Wyniki badania wymagają jednak potwierdzenia.

tuczace-produkty-sxc.hu_209106_7171Jajka, makarony, wędliny, chleb .... uważasz, że powinnaś ich unikać, bo są tuczące? Niekoniecznie. Nawet dbając o linię można je jeść, ale przestrzegając określonych warunków. Podpowiadamy jak to robić.

koktajl tłuszczowy na otyłośćPopijając odpowiednio spreparowaną mieszaninę wody i zdyspergowanych kropelek tłuszczu, można wpływać na sposób trawienia pokarmów przez ludzki organizm. Wykazują to najnowsze badania australijskich naukowców.

Zwalcz tłuszcz na brzuchuKtóra z nas nie przeżyła chwili, w której to chciała założyć ukochaną suknię kupioną parę miesięcy temu a tu... niestety, nie dało się już w nią wślizgnąć swobodnie bez pomocy męża, usilnie próbującego zapiąć nam guzik czy zasunąć złośliwie oporny zamek!

Skuteczne odchudzanieChodzimy na siłownię od miesiąca, ale efekty nas nie zadowalają? Codziennie biegamy i wcale nie chudniemy? Czy schudnięcie jest możliwe, gdy kładziemy nacisk wyłącznie na ćwiczenia fizyczne bez spożywania odpowiednich produktów? Raczej nie.

Mleko odchudza czy nie?Mleko ma zarówno zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Również naukowcy są podzieleni w opiniach na temat mleka. Ostatnio naukowcy jednak obwieścili, że picie mleka w czasie diety odchudzającej pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Tuczące mięso?Entuzjaści diety białkowej zalecają jedzenie produktów białkowych, w tym mięsa przy każdym posiłku, jako najskuteczniejszej metody odchudzania. Ale okazuje się, że jedzenie zbyt dużej ilości białka zwierzęcego właśnie doda nam kilogramów.