Dieta zapobiegająca przeziębieniom

Przewód pokarmowy stanowi największy organ układu immunologicznego, ponieważ narażony jest na kontakt nie tylko z wieloma drobnoustrojami, ale także różnymi składnikami pochodzącymi z żywności. Prawidłowo zbilansowana dieta będzie więc stanowiła tarczę ochronną przed infekcjami.

Dieta śródziemnomorska dla mózguPojawia się coraz więcej badań dowodzących korzyści zdrowotnych wynikających z przestrzegania diety śródziemnomorskiej. Nowe badania sugerują, że ta dieta pomaga zachować objętość mózgu oraz zatrzymać pogarszanie się funkcji poznawczych u osób w podeszłym wieku.

Dieta na upalne dni

Wszyscy kochamy lato, słońce i wakacyjne wyjazdy. Jednak letnie upały mogą mocno dać się we znaki. Gdy słupek rtęci podnosi się powyżej 30 stopni warto nieco zmodyfikować swój jadłospis. Dobrze jest spożywać lekkie potrawy, które dodatkowo nie podniosą temperatury naszego organizmu.

Produkty wspomagające zdrowy sen

Masz problemy z zasypianiem? Często budzisz się w nocy i nie możesz ponownie zasnąć? Poza znanymi naturalnymi sposobami na bezsenność, spróbuj przed snem zjeść któryś z poniższych produktów, które wspomagają zasypianie i zapobiegają wybudzaniu się w nocy.

Razem z październikiem przychodzi ochłodzenie i zmiana pogody. Niskie temperatury to idealny przepis na jesienne osłabienie. Zamiast czekać, aż będzie za późno i szukać ratunku w aptece, lepiej wcześniej pomyśleć o zwiększeniu odporności naszego organizmu w naturalny sposób.

Dieta przy niedowadze

Masz niedowagę i chciałabyś trochę przytyć? Nie zapychaj się słodyczami i tłustymi daniami, bo szkodzą nawet chudzielcom. Wybierając odpowiednią dietę możesz szybko przybrać na wadze w zdrowy sposób. Podpowiadamy jak to zrobić najlepiej.

wegetarianizm-mChoć niektórzy nie są w stanie wyobrazić sobie jednego obiadu bez mięsa, od wegetarian można się wiele nauczyć, nie zmieniając drastycznie swoich przyzwyczajeń. Bo nie trzeba być od razu weganem czy wegetarianinem przestrzegającym wszystkich reguł tej diety. O czym mowa?

dieta-srodziemnomorska-sxc.hu 335925Dieta śródziemnomorska uważana jest za jedną z najzdrowszych diet świata. Ma liczne właściwości zdrowotne, zalecana jest przez kardiologów, diabetologów i onkologów, a ponadto  wspomaga odchudzanie i to bez efektu jo-jo i głodzenia się.

menu-dobry-humor-sxc.hu_781605Złość i agresja mogą być rezultatem niewłaściwej diety. Naukowcy zapewniają, że dobry humor mogą zapewnić produkty zawierające tryptofan, takie jak migdały, orzechy, surowy szpinak, mleko czy czekolada.

dieta-hamujaca-starzenie-photoxpress_5390921Spadek energii, bóle stawów, problemy z pamięcią i nadciśnienie to objawy, które często pojawiają się wraz z upływem lat. Specjaliści przekonują jednak, że problemy te można w dużej mierze zniwelować dzięki odpowiedniej diecie.

Kuracja winogronowaToksyczne produkty przemiany materii odkładają się w komórkach naszego organizmu i zakłócają funkcjonowanie różnych narządów.Oczyszczająca kuracja winogronowa polega na jedzeniu przez kilka dni samych winogron. Co to daje?

Dieta antynowotworowa

Pełnoobjawowa choroba nowotworowa nie występuje nagle; rozwija się powoli. A my, w zależności m.in. od naszej diety, przez długie lata albo podsycamy komórki nowotworowe do rozrostu, albo je unicestwiamy. Czyli mamy wpływ na raka.

Dieta dla sercaChoroby serca to główna przyczyna zgonu wśród kobiet. Umiera z tego powodu co czwarta kobieta. To znacznie więcej niż na raka piersi czy szyjki macicy. A akurat w tym przypadku łatwo temu zapobiec odpowiednim stylem życia i dietą.

dieta-przeciwzapalnaKonsekwencje stanu zapalnego mogą być groźne dla naszego zdrowia. Z przewlekłym stanem zapalnym mogą być związane choroby układu krążenia, cukrzyca, niektóre nowotwory a nawet choroba Alzheimera. Jak dietą zapobiegać stanom zapalnym?

dieta-starzenie-photoxpress_2223824Dieta obfita w warzywa i owoce jest doskonała na opóźnienie starości, ponieważ jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. Ale to tylko jeden z czynników warunkujących zachowanie młodzieńczej kondycji do późna.

makrobiotyka-photoxpress_2030233Większość ludzi przechodząc na dietę makrobiotyczną doświadcza dużej zmiany w zdrowiu, wyglądzie i kondycji fizycznej. Ludzie otyli tracą nadwagę, zaś szczupli przybierają na wadze. Dlaczego jest to możliwe? Co takiego jest w makrobiotyce?