W naszych kuchniach każdego roku marnuje się zbyt dużo jedzenia Jednym z powodów są nieodpowiednie warunki, w których ją przechowujemy. Wystarczy zmiana kilku nawyków oraz edukacja na temat właściwego przechowywania różnych grup produktów spożywczych w lodówce, by zachować świeżość, wartości odżywcze oraz apetyczny wygląd naszego jedzenia.

 Firma Samsung przedstawia proste rady i nowoczesne technologie, dzięki którym żywność w Twojej lodówce będzie świeża i pełna wartości odżywczych.

Polskie gospodarstwa domowe wyrzucają rocznie 2 mln ton żywności, co jak wynika z raportu przeprowadzonego przez Polską Federację Banków Żywności w 2016,  daje nam niechlubne 5. miejsce wśród krajów europejskich, które marnują najwięcej jedzenia. Aby temu zapobiec, warto więc zadbać o to, by w naszych domach odpowiednio przechowywać żywność. Wszystkie lodówki firmy Samsung wyposażono w system No Frost eliminujący wilgoć z powietrza wewnątrz urządzenia – główną przyczynę psucia się żywności. Systemy All Around Cooling i Multi Flow pozwalają na uzyskanie równomiernej temperatury na różnych poziomach lodówki, by jedzenie zawsze było przechowywane w odpowiednich do tego warunkach. System Twin Cooling Plus™ czyli dwa niezależne obiegi powietrza umożliwiają niezależną pracę chłodziarki i zamrażarki, zapobiegając mieszaniu zapachów. Dodatkowo to rozwiązanie gwarantuje zachowanie wilgotności na poziomie 70% w komorze chłodziarki, dzięki czemu najłatwiej psujące się produkty mogą być przechowywane w najkorzystniejszych dla nich warunkach.

Wykorzystywanie proponowanych przez Samsunga technologii oraz wiedza na temat prawidłowego przechowywania produktów spożywczych pozwoli nam ograniczyć marnowanie żywności. Kupujmy, przechowujmy i jedzmy więc z głową. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji o prawidłowym przechowywaniu żywności.

Jak prawidłowo przechowywać żywność w lodówce

 

Zobacz również:

Termin przydatności do spożzycia


Termin przydatności do spożycia

Jak nie marnować jedzenia


Nie marnuj jedzenia

Straty w przetwarzaniu


Straty w przetwarzaniu