karnawalowy-drink-introRozsmakuj się egzotycznym drinkiem o iście karaibskim smaku. Ten przepyszny i słodki napój na bazie ananasa, kokosu i rumu jest bardzo lubiany szczególnie przez kobiety. Oprócz rozkosznego smaku koktajl także pięknie wygląda.

domowe-wina-photoxpress_5331875Wina i miody domowej produkcji mają tyle smaku i urody, co domowe dżemy, kompoty czy świeżo upieczone ciasto owocowe. A przygotowanie wyśmienitego i oryginalnego trunku wcale nie jest trudne.

Gorąca czekoladaW chłodne dni chętniej sięgamy po rozgrzewające i sycące napoje, w tym przede wszystkim gorącą i aromatyczna czekoladę. Proponujemy przygotowanie własnego napoju czekoladowego, zdrowego i bez zbędnych dodatków.

Nalewki domoweSą w życiu momenty, kiedy kieliszek domowej nalewki jest tym, czego naprawdę potrzeba. Zziębniętego rozgrzeje, zniechęconego – podniesie na duchu, zasmuconemu doda nadziei. Warto więc mieć w domu butelkę domowego trunku na specjalne okazje.

Koktajle owocowe i nie tylkoZbliża się sezon na świeże owoce jagodowe. Są bardzo nietrwałe w stanie świeżym, ale można je zamrozić i używać później przez cały rok. Najlepiej w postaci koktajli, shake’ów czy frappé, które można przygotować szybko w blenderze.

nalewki-ziolowe-photoxpress_5331662Domowe nalewki ziołowe nie tylko zwierają leczniczą moc ziół, z których są zrobione, ale posiadają dodatkowo spore walory smakowe, których próżno szukać w aptecznych tinkturach. Do ich wykonania możemy wykorzystać zarówno świeże jak i suszone zioła.

Rozgrzewające napojeNa słotne jesienne dni nie ma nic lepszego niż smaczny i rozgrzewający gorący napój, który nie tylko poprawi nam nastrój, ale także ochroni przed infekcją i zmniejszy stres. A wybór takich napojów jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Domowe nalewki owocoweNalewki były kiedyś specjalnością domu. Może warto wrócić do tej tradycji i samemu przygotować trunek bez konserwantów i innej chemii, unikalny, smaczny, a także leczniczy. Podajemy przepisy, które moga być inspiracją.