× Sporty rekreacyjne

yoga? tai chi? ćwiczycie?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3575 przez sylwia
yoga? tai chi? ćwiczycie? was created by sylwia
Jak w temacie. Podobają mi się te sporty (ale czy to sporty?), tylko wydaje mi się, że trzeba do nich mieć pewne predyspozycje, skłonność do medytacji itp. Nie uważacie? Kiedyś w Londynie widziałam w parku o świcie grupę starszych Chińczyków ćwiczących tai chi i bardzo mi się to podobało. Miałam ochotę do nich dołączyć, ale to było oczywiście bez sensu, bo nie mam pojecia o tai chi. Ja prowadzę bardzo aktywny tryb życia, aż za aktywny, ciągle gdzieś gonię. Jakoś yoga do mnie chyba nie pasuje, nie wyobrażam sobie, żebym mogła tak skupić się. Co o tym sądzicie? Ćwiczycie/ćwiczyłyście yogę czy tai chi? W grupie czy same? Jak Wam szło?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3587 przez amanda
Replied by amanda on topic yoga? tai chi? ćwiczycie?
I joga i tai chi nadają się jak najbardziej dla zabieganych ludzi. Mnie też interesowało tai chi i chciałam się zapisać ale czasu nie stało. Jogę ćwiczę od wielu lat, chociaż ostatnio niezbyt regularnie. W przeszłości jednak ćwiczyłam codziennie i właśnie przy jodze nauczyłam się wyciszać i naprawdę relaksować. Najtrudniej jest zacząć ale jak już w to wejdziesz to wsiąkniesz. Najlepiej znajdź jakiś dobry ośrodek jogi i zacznij ćwiczyć pod okiem instruktora, potem będziesz mogła robić to sama w domu. Powodzenia :)

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3599 przez milena
Replied by milena on topic yoga? tai chi? ćwiczycie?
Ja kilka razy robiłam podejście do jogi. Mam nawet mądre książki na ten temat. Ale jakos z tego nic nie wyszło. Jeśli mieszkasz w mieście gdzie są kursy jogi pod okiem instruktora to zapisz się, bo inaczej wyjdzie tak jak u mnie.:(

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3620 przez sylwia
Replied by sylwia on topic yoga? tai chi? ćwiczycie?
Niestety, mieszkam w małym mieście i ani jogi ani tai chi nie ma tu. Widziałam jednak dużo książek, w których instruują jak ćwiczyć więc może za ich pomocą zabrałabym się za ćwiczenia. A jakie książki z tych co masz, polecasz?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3633 przez milena
Replied by milena on topic yoga? tai chi? ćwiczycie?
Książki, które mam to starsze wydania już pewnie wyczerpane. Najlepiej wybierz się do dużej księgarni i przeglądnij kilka książek pod kątem tego czy nadają się dla początkujących, samouków i czy pisane przystępnie i czy są opisane poszczególne fazy każdego ćwiczenia, na czym się koncentrować itp. No i ważne są też zdjęcia. Sama musisz zdecydować co ci będzie pasować, bo jeśli książka będzie nawet najmądrzejsza ale będzie cię odpychać, to nic z tego nie wyjdzie. A może rozejrzyj się za jogą na DVD?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3640 przez grubaska
Replied by grubaska on topic yoga? tai chi? ćwiczycie?
Mnie by się też podobała joga czy tai chi ale to chyba tylko dla bardzo sprawnych fizycznie. Widzieliście kiedyś jakąś joginkę przy tuszy?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3658 przez amanda
Replied by amanda on topic yoga? tai chi? ćwiczycie?
Według mnie tai chi jest nie tylko dla szzuplaków ale w jodze tusza moze przeszkadzać, wszystko zależy jednak nie tylko od tuszy ale i sprawności fizycznej. Można jednak zacząć od prostych ćwiczeń i w miarę wzrostu sprawności włączać inne ćwiczenia.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena