× Domowy zwierzyniec

Jak pobrać mocz od psa?

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu - 2 lata 5 miesiąc temu #26049 przez chlebus
chlebus odpowiedział w temacie: Jak pobrać mocz od psa?
Ja musiałam dziś pobrać mocz od mojego piesia i udało się po kilku podejściach. Wcześniej już pobierałam, ale piesek był szczeniakiem i sikał kucając jak dziewczyna, więc nie było żadnego problemu. Dziś pierwszy raz pobierałam od dorosłego psa, podstawiłam garnek z rączką i dało się. Nie było dużo tego moczu, ale wystarczyło na zwykłe badanie. Nie jest tak źle :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #26063 przez Susanah
Susanah odpowiedział w temacie: Jak pobrać mocz od psa?
Nie myślałam, że są takie problemy. :laugh: Ja mam kota i jeszcze nie było potrzeby pobierania moczu ale myślę, że przy kocie byłoby to jeszcze trudniejsze. No chyba, że ekstrahuje się mocz ze żwirku. ;)

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #28437 przez magda
magda odpowiedział w temacie: Jak pobrać mocz od psa?
Z kotem najlepiej iść do weta i on przez masowanie pęcherza kotkowi wymusi sikanie. U mojego poszło to bardzo szybko. I wet mi jeszcze mówił, że w razie czego może zrobić punkcję pęcherza i pobrać mocz, ale masowanie pęcherza wystarczy. Można to zrobić w domu, ale lepiej, żeby wet pokazał jak to robić.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #28444 przez Gosia
Gosia odpowiedział w temacie: Jak pobrać mocz od psa?
Jest też specjalny żwirek z nienasiąkliwych kuleczek, który wsypuje się do czystej i suchej kuwety i potem wybiera mocz pipetką. :)

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #28449 przez Susanah
Susanah odpowiedział w temacie: Jak pobrać mocz od psa?

Gosia napisał: Jest też specjalny żwirek z nienasiąkliwych kuleczek, który wsypuje się do czystej i suchej kuwety i potem wybiera mocz pipetką. :)

Dobrze wiedzieć. A nie wiesz gdzie można dostać taki "żwirek"?

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #28452 przez Gosia
Gosia odpowiedział w temacie: Jak pobrać mocz od psa?
Ja kupowałam u weta. W dobrych gabinetach powinien być. A to masowanie pęcherza też zdaje egzamin, tylko trudno to robić jeśli kotek nerwowy.

Więcej
2 lata 5 miesiąc temu #33489 przez telinka
telinka odpowiedział w temacie: Jak pobrać mocz od psa?

nata napisał: Widziałam kiedyś przez okno sąsiada jak jedną ręką prowadził psa na smyczy a w drugiej miał jakąś patelnię i co chwila podstawiał ją pod psa. wyglądało to naprawdę śmiesznie :laugh: ale facet się naprawdę męczył, bo jak już złapał pare kropli to piesek się wywinął, szarpnął i wszystko zostało wylane. :(

Ten opis pasowałby do moich prób pobrania siku od mojego budrysa. :( Kilka podejść i bryndza. Próbowałam bezskutecznie i patelni i garnka z rączką. Wygląda, że pies jest za duży a rączka za krótka. Niestety sikanie psa to cały rytuał i byle co go dekoncentruje. A w dodatku ma jakiś problem z nerkami co sprawia, że mało sika i może długo wstrzymywać się. Kurcze, nie wiedziałam, że to taki problem. :(

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena