× Domowy zwierzyniec

Jak pobrać mocz od psa?

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu - 1 rok 9 miesiąc temu #26049 przez chlebus
Ja musiałam dziś pobrać mocz od mojego piesia i udało się po kilku podejściach. Wcześniej już pobierałam, ale piesek był szczeniakiem i sikał kucając jak dziewczyna, więc nie było żadnego problemu. Dziś pierwszy raz pobierałam od dorosłego psa, podstawiłam garnek z rączką i dało się. Nie było dużo tego moczu, ale wystarczyło na zwykłe badanie. Nie jest tak źle :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #26063 przez Susanah
Nie myślałam, że są takie problemy. :laugh: Ja mam kota i jeszcze nie było potrzeby pobierania moczu ale myślę, że przy kocie byłoby to jeszcze trudniejsze. No chyba, że ekstrahuje się mocz ze żwirku. ;)

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #28437 przez magda
Z kotem najlepiej iść do weta i on przez masowanie pęcherza kotkowi wymusi sikanie. U mojego poszło to bardzo szybko. I wet mi jeszcze mówił, że w razie czego może zrobić punkcję pęcherza i pobrać mocz, ale masowanie pęcherza wystarczy. Można to zrobić w domu, ale lepiej, żeby wet pokazał jak to robić.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #28444 przez Gosia
Jest też specjalny żwirek z nienasiąkliwych kuleczek, który wsypuje się do czystej i suchej kuwety i potem wybiera mocz pipetką. :)

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #28449 przez Susanah

Gosia napisał: Jest też specjalny żwirek z nienasiąkliwych kuleczek, który wsypuje się do czystej i suchej kuwety i potem wybiera mocz pipetką. :)

Dobrze wiedzieć. A nie wiesz gdzie można dostać taki "żwirek"?

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #28452 przez Gosia
Ja kupowałam u weta. W dobrych gabinetach powinien być. A to masowanie pęcherza też zdaje egzamin, tylko trudno to robić jeśli kotek nerwowy.

• Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena