Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Domowy zwierzyniec
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jak pobrać mocz od psa?

Jak pobrać mocz od psa? 10 miesiąc 3 dni temu #25044

• blondynka
  • blondynka Avatar
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 2
Podejrzewam, że mój piesio może mieć zapalenie pęcherza, bo popuszcza trochę zwłaszcza z rana. Czyli trzeba dać mocz do badania, ale jak go pobrać? Próbowałam dziśrano podstawiać pojemnik, ale jak tylko wyciągnę rękę z pojemnikiem w kierunku psa to on natychmiast opuszcza nogę i ani myśli sikać. :( Jak wy sobie z tym radzicie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak pobrać mocz od psa? 10 miesiąc 2 dni temu #25063

• dusia-czek
  • dusia-czek Avatar
  • Często tu bywa
  • Oklaski: 1
Rzeczywiście może być problem. Ja kiedyś pobierałam mocz ale mój pies był wtedy jeszcze szczeniakiem i sikał jak panienka, wystarczyło podstawić płaską miskę. Teraz tak nie dałoby się. Ale może jakieś nacvzynie z długą rączką?

Jak pobrać mocz od psa? 10 miesiąc 2 dni temu #25070

• nata
  • nata Avatar
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 4
Widziałam kiedyś przez okno sąsiada jak jedną ręką prowadził psa na smyczy a w drugiej miał jakąś patelnię i co chwila podstawiał ją pod psa. wyglądało to naprawdę śmiesznie :laugh: ale facet się naprawdę męczył, bo jak już złapał pare kropli to piesek się wywinął, szarpnął i wszystko zostało wylane. :(

Jak pobrać mocz od psa? 10 miesiąc 2 dni temu #25084

• zoola
  • zoola Avatar
  • Zaglądająca
  • Otrzymane podziękowania 1
Może weta zapytać? Powinien wiedziec jak to się robi. ;)

Jak pobrać mocz od psa? 10 miesiąc 2 dni temu #25087

• anka
  • anka Avatar
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania 4
  • Oklaski: 2
Z boku to rzeczywiście może śmiesznie wyglądać, gorzej gdy człowiek sam znajdzie się w takiej sytuacji. Ale chyba nie ma innego wyjścia tylko podstawiać jakies naczynie, w końcu chyba duzo tego moczu nie potrzeba do badania.

Jak pobrać mocz od psa? 9 miesiąc 3 tygodni temu #25173

• raviola
  • raviola Avatar
  • Często tu bywa
Ja kiedyś zrobiłam specjalny przyrząd do tego celu. A mianowicie plastikowy pojemnik z rantem na górze owinęłam drutem i potem ten drut splotłam na coś w rodzaju długiej rączki. Sprawdza się doskonale. :) Pojemnik jest z przykrywką którą zakręcam po pobraniu moczu i nie ma ryzyka, że wyleje się.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: paula321, meg

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.

Protected by R Antispam