× Domowy zwierzyniec

gruczoły okołoodbytowe

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #35919 przez olga
Replied by olga on topic gruczoły okołoodbytowe
Chyba tak zrobię, zwłaszcza że podobno nieumiejętne wyciskanie może doprowadzić do stanu zapalnego i dopiero byłyby problemy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 3 miesiąc temu #35920 przez raviola
Replied by raviola on topic gruczoły okołoodbytowe
I jeszcze jedna uwaga. U mnie wet wsadzal palec wskazujacy do odbytu psa a kciukiem naciskal na gruczoł, najpierw jeden, potem drugi. Nie jest to przyjemna robota dla właściciela więc tym bardziej warto z tym iść do weta.

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #38750 przez Lamara
Replied by Lamara on topic gruczoły okołoodbytowe

raviola napisał: Od tygodnia mój pies niemiłosiernie cuchnie. znajoma powiedziała mi, ze musi mieć zatkane gruczoły okołoodbytowe i trzeba je opróżnić. Zetknęłyście się z czymś takim? Da się to zrobić samemu czy trzeba jechać do weta?

do weta, nei radze robic tego samemu w domu obrzydliwie smierdzi i latwo zrobic krzywde psiakowi , moj sie strasznie kreci wole zeby jednak wet to robil a ja ją tylko trzymam ;)

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #39167 przez Kurkowa
Replied by Kurkowa on topic gruczoły okołoodbytowe
U mnie to samo - pies tak się wierci że muszę go mocniej przytulać. Poza tym tak śmierdzi, że nie ryzykowałabym robienia czegoś podobnego w domu... Niestety niektóre psy mają tendencję do ciągłego zapychania gruczołów więc ja ze swoją sunią chodzę regularnie co trzy miesiące do weta....

Nie rezygnuj z marzeń ponieważ wymagają czasu, czas i tak upłynie...

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #39171 przez raviola
Replied by raviola on topic gruczoły okołoodbytowe
Nie wiedziałam, że suki też mają ten problem, myślałam że to samcza przypadłość. A w jakim wieku jest sunia? Może dojrzewa?

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #39179 przez Kurkowa
Replied by Kurkowa on topic gruczoły okołoodbytowe
Trudno powiedzieć bo jest ze schroniska - ma bardzo połamane zęby więc wet nie jest w stanie określić. Ja bym jej dawała coś między 7-10lat...

Nie rezygnuj z marzeń ponieważ wymagają czasu, czas i tak upłynie...

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #39192 przez meg
Replied by meg on topic gruczoły okołoodbytowe
Mnie wetka wyjaśniała, że pies opróżnia gruczoły przy defekacji i tym samym znaczy swój teren. I mówiła, że jak pies ma za spokojne życie i nie ma potrzeby znaczenia terenu to nie opróżnia gruczołów i jest problem. I jeszcze, jeśli kupa za lużna to też nie opróżni ich.

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena