× Remontujemy, upiększamy

jak odnowić stare meble ?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #5079 przez jagoda
Replied by jagoda on topic jak odnowić stare meble ?
Teraz ja zabieram się za meblarstwo.:woohoo: Doszłam do wniosku, że wyposażenie naszego domku letniskowego jest zbyt miejskie i chcę nadać mu wiejski charakter i trochę patyny. Rodzice akurat odmładzają się i zdecydowali się na odwrotny remont swojego mieszkania, tzn. wywalają stare (przedwojenne, burżujskie) meble i chcą umeblować się nowocześnie.:woohoo: No to ja zapisałam się na te stare meble, problem w tym, że one nijak nie zmieszczą się u mnie .... no i są mieszczańskie a nie wiejskie. Zabieram się więc za ich rozbiórkę i wykorzystanie pojedynczych elementów do zmontowania w istniejące meble. Zastanawiam się tylko czy politurowane elementy nie będą za bardzo gryzły się z sosną.:unsure: Co mi radzicie; zmyć politurę czy przebejcować istniejące meble (typowe tanie meble z Ikei).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #5088 przez kamilka
Replied by kamilka on topic jak odnowić stare meble ?
Z Twojego innego postu wynika, że masz dużo sosny na działce (meble + podłogi) i dodatkowo przemalowałaś teraz ściany na jasno. W tej sytuacji rzeczywiście sensowne byłoby przyciemnienie mebli. A w jakim kolorze jest ta politura? Może to sosnę przebejcować?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #5115 przez jagoda
Dokładnie tak, sosny jest zdecydowanie za dużo, ale już postanowione, że przelakierowujemy podłogę na ciemno. W tym roku na razie odpuszczam sobie, ale na wiosnę zamawiam cykliniarza i podłoga będzie w kolorze starego drewna. Zastanawiam się czy niektórych mebli albo np. parapetów też nie podbejcować na ciemno.:unsure: a politura jest, jak to politura, trochę jasna, w innych miejscach ciemna aż do ciemnego brązu. Najchętniej bym się jej pozbyła, ale obawiam się że wyjdzie ni pies ni wydra. :huh:

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #5126 przez paula321
Replied by paula321 on topic jak odnowić stare meble ?
Jeśli stare meble chcesz wykorzystać we fragmentach, to możesz poświęcić jeden ich fragment i zmyć politurę, żeby zobaczyć jak wygląda drewno i poeksperymentowac. Ale rzeczywiście może wyjść byle jak. A czy przyciemnić istniejące meble? Jesli podłogę zrobisz na ciemno, to może zostawić jasne meble.:unsure: Trudno ocenić na odległość nie widząc wnętrza, bo wszystko zależy jeszcze od światła w pomieszczeniu, jego wielkości itp. No i jeśli to są takie proste meble ikeowskie to może jednak lepiej wyglądają w naturalnej sośnie.:unsure:

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #5137 przez jagoda
Masz rację Paula, poeksperymentuję na fragmencie, ale politurę mam wielką chęć zmyć.:)

• paulina
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 tygodni temu #5159 przez paulina
Replied by paulina on topic jak odnowić stare meble ?
Ja mam u siebie w kuchni kombinacje sosny i starych elementow. Te stare nie sa politurowane tylko pociagniete matowym lakierem ciemno brazowym. Same szafki sa sosnowe i zostawione w kolorze naturalnym a dodane sa dekoracyjne zwienczenia i 2 pary drzwiczek (wiecej nie mialam, ale chyba tak lepiej). No i w dwoch otwartych szafkach sa ciemne polki, w kolorze tych starych dodatkow. Wyglada calkiem dobrze, mnie przynajmniej to sie podoba.:) Ale gdyby te dodane elementy byly politurowane to juz chyba nie bylby takie efekt. A moze tylko mi sie tak zdaje, bo ja w ogole nie lubie politury.:unsure:

Więcej
10 lata 4 tygodni temu #5185 przez jagoda
Właśnie coś takiego chciałam zrobić i chyba tak zrobię. W sobotę planuję rozpoczęcie eksperymentów.:woohoo:

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena