× Remontujemy, upiększamy

jak odnowić stare meble ?

Więcej
8 lata 3 tygodni temu #14497 przez matylda
Replied by matylda on topic jak odnowić stare meble ?
Odnawiać trzeba jeśli są zniszczone albo np. z oznakami pleśni jak ktoś tu pisał. Ale potem łączenie z nowoczesnymi meblami jak najbardziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Martyna
  • Gość
  • Gość
8 lata 2 dni temu #14855 przez Martyna
Replied by Martyna on topic jak odnowić stare meble ?
Ja mam piękną starą komodę-toaletkę. Pokryta jest mozaiką z różnych gatunków drewna. Problem w tym że w kilku miejscach sa drobne odpryski tej mozaiki. Czy ktoś naprawiał cos takiego we własnym zakresie? Czy to da się w ogóle naprawić domowym sposobem? Jesli tak, to w jaki sposób?

Więcej
8 lata 1 dzień temu #14877 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic jak odnowić stare meble ?
Oj, chyba nie da się. Ja mam taki stolik z lekko uszkodzoną mozaiką i pytałam o to "artystę"-stolarza, który robi imitacje starych mebli. Mówił mi, że nie da się usupełniać ubytków i starą mozaikę trzeba usunąć i w to miejsce przykleić nową. Oczywiście nie poszłam na to i ciągle mam uszkodzoną ale zabytkowa mozaikę zamiast współczesnego ersatzu. ;)

Więcej
8 lata 22 godzin temu #14883 przez jagna
Replied by jagna on topic jak odnowić stare meble ?
hehe, ten artysta chciał pewnie, żebyś mu zleciła tę robotę. :laugh:

Jagna

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #14905 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic jak odnowić stare meble ?
Może nawet nie, bo gotowa byłam zlecić mu naprawę mozaiki. Chyba raczej nie chciało mu się bawić w te uzupełniania.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #14917 przez ania89
Replied by ania89 on topic jak odnowić stare meble ?
Olu, nie musisz wymieniać całej mozaiki,można uzupełnić brakujące fragmenty. Problem tylko w tym żeby dobrze dobrać materiał na te uzupełnienia, bo nie wystarczy że to będzie to samo drewno. Dobry fachowiec zrobi ci to, tylko trzeba trochę poszukać go.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #15164 przez dominika
Replied by dominika on topic jak odnowić stare meble ?
ania89 napisał:

....Dobry fachowiec zrobi ci to, tylko trzeba trochę poszukać go.

dobrze powiedzieć, trudniej wykonać. ;) Ja oddałam niedawno do renowacji zabytkowe krzesło-taboret do niby fachowca od zabytkowych mebli. Kilka dni temu odebrałam swój mebel i normalnie załamałam się, tapicerka nierówno położona, drewniane elementy zapaćkane błyszczącym lakierem. :ohmy: Sama lepiej bym zrobiła tę renowację. A teraz nie wiem co z tym meblem zrobić! :(

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena