× Remontujemy, upiększamy

jak odnowić stare meble ?

• emilia
  • Gość
  • Gość
9 lata 11 miesiąc temu #6635 przez emilia
Replied by emilia on topic jak odnowić stare meble ?
Ja mam podobny problem, tylko meble stoją w domku letniskowym, zamkniętym na zime na wszystkie spusty. Bylo już tak, że po wilgotnej zimie na meblach od strony ścian były lekkie ślady pleśni.:( Ktoś mi mówił, że powinnam zostawić przewiew .... no ale jak? przecież nie zostawię otwartych okien? Czy w takiej sytuacji mebli nie trzeba jakoś zabezpieczyć na zimę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #6642 przez paula321
Replied by paula321 on topic jak odnowić stare meble ?
No ale jakąś wentylację masz chyba w tym domku?

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #11580 przez matylda
Replied by matylda on topic jak odnowić stare meble ?
Ja miałam przez lata ten sam problem w domku letniskowym. Na wiosnę aż nieprzyjemnie było nocować w nim, grzyb pojawiający się na ścianach, spleśniałe ciuchy. Radykalnie pomogło zrobienie porządnej wentylacji. Niestety zimniejsze noce wiosną i jesienią ale nie ma grzyba.

• justyna
  • Gość
  • Gość
8 lata 8 miesiąc temu #11833 przez justyna
Replied by justyna on topic jak odnowić stare meble ?
emilia napisał:

.... Ktoś mi mówił, że powinnam zostawić przewiew .... no ale jak? przecież nie zostawię otwartych okien? ...

jeśli masz nowe okna z możliwością rozszczelniania to zostaw na zimę rozszczelnione. A jeśli nie to każ zamontować kratki wentylacyjne. A grzyba z mebli trzeba systematycznie likwidować, bo zje cały mebel.

• Agata
  • Gość
  • Gość
8 lata 3 miesiąc temu #13851 przez Agata
Replied by Agata on topic jak odnowić stare meble ?
Piszecie tu o koniecznosci wentylacji. A u mnie, dkąd zaczęłam systematycznie wietrzyć piwnicę i praktycznie zostawiałam otwarte okienka, to właśnie wszedł grzyb na ściany i nawet sufit. Okazało sie, że jak na zewnątrz padało to wilgoć wchodziła do piwnicy i skraplałasię na chłodnych ścianach. ;)

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #13967 przez paula321
Replied by paula321 on topic jak odnowić stare meble ?
Wygląda, że masz jednak nieprawidłową wentylację. Zimne powietrze wchodzi oknami a nie ma którędy wyjść i stąd problem. Skonsultuj jakiegoś speca od wentylacji albo kup sobie osuszacz powietrza, wydatek kilku stów, ale per saldo się opłaci.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #14466 przez paula88
Replied by paula88 on topic jak odnowić stare meble ?
A dlaczego je odnawiać???:)
Styl, w którym łączymy nowoczesność ze "starym" dodatkami, w tym przypadku są, to np. antyczne meble, to VINTAGE. Wystrój wnętrz w takim stylu z pewnością podkreśli i wyeksponuje mieszkanie:)

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena