× Remontujemy, upiększamy

jak odnowić stare meble ?

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #6253 przez agnicha
Replied by agnicha on topic jak odnowić stare meble ?
Dziadkowie maja na strychu sporo starych mebli ... niektore mocno zniszczone juz, ale inne w dosyc dobrym stanie, wymagajace jednak odnowienia. Dziadkowie chetnie by mi je dali i ja wzielabym je, ale nie bardzo wiem jak zabrac sie za ich odnawianie ... boje sie, ze to mnie przerosnie.:( Robilyscie cos takiego? Moze macie jakies wskazowki dla nowicjusza? Bylabym wdzieczna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #6259 przez paula321
Replied by paula321 on topic jak odnowić stare meble ?
Przeczytaj najpierw to:
www.cyberbaba.pl/content/view/818/110/
A potem przytargaj ze strychu dziadków jeden mebel, najlepiej najmniejszy i jednocześnie najłatwiejszy do renowacji i poćwicz na nim.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #6287 przez agnicha
Replied by agnicha on topic jak odnowić stare meble ?
Najlepiej byloby zrobic jak piszesz. Problem jednak w tym, ze dziadkowie mieszkaja dosyc daleko i musialabym wynajac samochod do przewiezienia mebli, no i wtedy wszystkie naraz.:( Ale pomysle, za 2 tygodnie bede u dziadkow i poogladam dokladnie wszystkie meble, moze da sie je porozkrecac i przywozic na raty nawet czesciowo na dachu samochodu.:)

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #6361 przez norcia
Replied by norcia on topic jak odnowić stare meble ?
Rodzice trzymali nieużywane stare meble w piwnicy i niestety trochę złapały wilgoci i gdzieniegdzie widać ślady grzyba. Generalnie drewno jest zdrowe tylko na samym dole, na styku z posadzką, wlazł grzyb. Czy da sie temu jakoś zaradzić w domowych warunkach?

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #6381 przez julka
Replied by julka on topic jak odnowić stare meble ?
Obawiam się, że będzie ciężko. Jeśli fornirowane meble to sama raczej nic nie zrobisz.:unsure:

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #6401 przez norcia
Replied by norcia on topic jak odnowić stare meble ?
Nie jest tak źle i chyba sobie poradzę. Grzyb wszedł tylko w nogi komody i plecy małej szafki. Nogi już odczyściłam powierzchownie i lekko oszlifowałam i wyglądają na czyste. Nie wiem tylko czy na wszelki wypadek nie popryskać jakimś środkiem grzybobójczym, ale wolę nie mieć chemii w mieszkaniu. A plecy szafki po prostu wyrzuce i dam z nowej sklejki.:)

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #6411 przez paula321
Replied by paula321 on topic jak odnowić stare meble ?
Nie ma sensu stosować grzybobójczych środków jeśli mebel będzie stał w mieszkaniu a nie w piwnicy. Rozumiem, że usunęłaś mechanicznie grzyba i to wystarczy. A jak polakierujesz jeszcze to już nie powinno być żadnych problemów.

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena