× Remontujemy, upiększamy

jak odnowić stare meble ?

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3664 przez asiulandia
jak odnowić stare meble ? was created by asiulandia
Zanalazłam na strychu dwie stare drewniane szafki, które należały do mojej babci, ale są zniszczone czy wiecie jak się zabrać do odnowienia ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3671 przez paula321
Replied by paula321 on topic jak odnowić stare meble ?
Przeczytaj najpierw artykuł o odnawianiu starych mebli w sekcji Dom. Te szafki mogą być klejnotami np. we współczesnym regale. Ja tak oprawiłam starą szafę biblioteczną, obudowując ją regałem i wykańczając dobrej jakości drewnem. A jak odnowić zależy od tego w jakim stanie są szafki i jak wykończone. Może udałoby ci się podrzucić zdjęcia? W każdym bądź razie NIE WYRZUCAJ ich, ludzie często pozbywają się starych mebli i kupują w to miejsce coś współczesnego, co wydaje im się porządniejsze ale naprawdę nie umywa się do starej roboty.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #3688 przez julka
Replied by julka on topic jak odnowić stare meble ?
Przyłączam się do Pauli. Wystarczy odrobina kreatywności i ze starego grata można zrobić cacko. Ja kiedyś wygrzebałam na strychu u dziadków starą komódkę, która była w fatalnym stanie ... mocno pouszkadzany fornir, oderwane okucia ... nic tylko do spalenia. Zdecydowałam się na całkowite zdjęcie forniru, bo był zbyt uszkodzony (i szczerze mówiąc nie przepadam za fornirowanymi meblami), pod fornirem ukazało się drewno w całkiem dobrym stanie, dobrze go odczyściłam, lekko przetarłam drobnym papierem ściernym, zabejcowałam mahoniową lakierobejcą i wyszedł świetny mebel. Nie jestem tylko całkiem zadowolona z okuć ... dokupiłam w sklepie współczesny ersatz starych okuć i widać, że to tania podróbka. Wybieram się więc na pchli targ i może tam znajdę jakieś ciekawe oryginalne okucia.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #3693 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic jak odnowić stare meble ?
dzięki za rady, szafek napewno nie wyrzucę juz znalazłam dla nich miejsce teraz tylko wezmę się za odnawianie B)

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #3717 przez ann_a
Replied by ann_a on topic jak odnowić stare meble ?
A nie wiecie przypadkiem czym nabłyszczyć częściowo startą politurę? W szaleńczym napadzie sprzątanie za bardzo starłam politurę starej szafki (na szczęście z boku i nie jest to tak widoczne). Resztki politury zostały ale jest całkowicie matowa i burawa. Nie bardzo mam ochotę w zabawę z nową politurą, zwłaszcza że nie wygląda to na prostą robotę. Może można ją nawoskować?:S

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #3738 przez julka
Replied by julka on topic jak odnowić stare meble ?
hmm ... nie wiem czy wosk nie będzie wchodził w reakcję z politurą. Wybierz się do sklepu specjalistycznego albo dużego marketu budowlanego, może trafisz tam na kumatą osobę i doradzi ci coś sensownego :unsure:

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #3766 przez paula321
Replied by paula321 on topic jak odnowić stare meble ?
Do odnawiania mebli politurowanych są gotowe preparaty na bazie amoniaku. Politura wygląda po nich jak nowa! Ale jeśli już częściowo ją zmyłaś to sądzę, że woskowanie jej nie zaszkodzi.

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena