× Porzadki domowe

Skóra ekologiczna

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1572 przez Toczek
Skóra ekologiczna was created by Toczek
Niedawno kupiliśmy jasny komplet wypoczynkowy ze skóry ekologicznej. Nasza zdolna dwuletnia córeczka znalazła sobie doskonałe miejsce do pisania długopisem. Próbowaliśmy wywabić plamy ale zostały jaśniejsze przbarwienia. Ma ktoś na to sposób? Proszę o pomoc, teraz pozostaje nam przykryć komplet kapą.

[img size=150][/img]http://img1.smyki.pl/0809/02/m/10205515026.jpg
[img size=150][/img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1573 przez kinga
Replied by kinga on topic O:Skóra ekologiczna
Gratuluję! Masz zdolną córcię, podobnie jak ja. Nasza podpisała się na skórzanej tapicerce krzeseł. Próbowaliśmy najpierw gumkować i trochę zeszło, a potem przecierałam sokiem z cytryny i właściwie nie widać już nic (ja wiedząc, że gdzie było pobazgrane widzę, ale inni nie). U nas skóra jest normalna, świńska chyba, w każdym bądź razie w tym kolorze. Na ekologicznej może być inaczej, bo nie wiadomo z czego jest zrobiona. Jeśli zostały jaśniejsze plamy to puścił barwnik, może spróbujesz czymś podkolorować?

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1585 przez anetka
Replied by anetka on topic O:Skóra ekologiczna
Tak, pewnie skóra odbarwiła się. A czym ją czyściłaś? Może spróbujesz podbarwić czymś naturalnym i delikatnym np. herbatą? Oczywiście próbować trzeba na niewidocznym miejscu.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1589 przez wera
Replied by wera on topic O:Skóra ekologiczna
Mam również kanapę ze skóry ekologicznej, właściwie jest to sztuczny zamsz lub nubuk. Przeżyłam tak jak ty przygodę z długopisem i to na zupełnie nowem meblu. Mój syn odrabiał lekcje na sofie i długopis oczywiście niechcący wyjechał poza zeszyt. Gdy to zauważyłam , starałam się wyczyścić kanapę wilgotną szmatką z mydłem. O dziwo udało się. Potem dowiedziałam sie ,że istnieją specjalne płyny do usuwania zabrudzenia z tego rodzaju nubuku.
Może w przypadku skóry ekologicznej także można kupić tego typu środki.
Jeżeli jednak ją odbarwiłaś jakimś silnym detergentem to podejrzewam , że już nić na to nie poradzisz.:S

Jedna pompka to za mało.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #1606 przez Toczek
Replied by Toczek on topic O:Skóra ekologiczna
Czyściliśmy zmywaczem do paznokci i trochę spirytusem salicylowym. Sam długopis zszedł, ale skóra się odbarwiła. Mam nadzieję że z czasem w wyniku zużycia kanapa się trochę wytrze i zabrudzi. Wtedy kolor się wyrówna bo ona jest jasna w takie ciemne mazania. Ale dziękuje za Wasze posty z radami. Jak to mówią przy małum dziecku nie kupuje sie nowych mebli. Hi! Hi!

[img size=150][/img]http://img1.smyki.pl/0809/02/m/10205515026.jpg
[img size=150][/img]
Załączniki:

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1607 przez jagna
Replied by jagna on topic O:Skóra ekologiczna
Toczek napisał:

Jak to mówią przy małum dziecku nie kupuje sie nowych mebli. Hi! Hi!

Fakt. Ale też mówią, że nie kupuje sie przy psie i kocie. Więc kiedy kupować?:blink:
A z acetonem to był fatalny pomysł chyba. Każ teraz córce wycierać rączki o kanapę.:laugh:

Jagna

• pucex
  • Gość
  • Gość
13 lata 11 miesiąc temu #2202 przez pucex
Replied by pucex on topic O:Skóra ekologiczna
Zabawe z odplamiaczami zawsze pozostaw dla profesjonalistów . musze Cie zmartwić na tego typu materjale odbarwienia nie są do usuniecia.

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena