× Porzadki domowe

czym myjecie okna?

Więcej
12 lata 3 tygodni temu #10464 przez wanda_now
czym myjecie okna? was created by wanda_now
co według Was najlepiej się sprawdza przy wycieraniu szyb, tak, żeby nie pozostały smugi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 3 tygodni temu #10467 przez emil_ka
Replied by emil_ka on topic O:czym myjecie okna?
Samą wodą z dodatkiem octu.:) Myję najpierw gąbką a potm ściągam wodę ściągaczką. Szybki czyściutkie, bez smug, zacieków czy kłaczków. No i przy okazji ekologicznie.;)

Więcej
12 lata 3 tygodni temu #10472 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:czym myjecie okna?
Masz rację. Ja kiedyś myłam wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń a od czasu do czasu doczyszczałam gotowym produktem w sprayu. Ale spróbowałam octu i twierdzę, że to najlepsza metoda. I wcale mycie nie jest dłuższe niż przy sprayu chemicznym, bo nie ma tyle pucowania. No a przy okazji przetrze się i ramy.:)

Więcej
12 lata 3 tygodni temu #10476 przez wanda_now
Replied by wanda_now on topic O:czym myjecie okna?
oo coś nowego z octem nigdy nie próbowałam. Ja natomiast zawsze myłam płynem, a potem przecierałam ściereczką z mikrofibry, trochę kiepsko to szło, więc się przerzuciłam na ręczniki papierowe, jak dla mnie zdają egzamin:)

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #10489 przez emil_ka
Replied by emil_ka on topic O:czym myjecie okna?
Ja też tak kiedyś myłam, ale po przestawieniu się na wodę z octem odnoszę wrażenie, że mycie różnego rodzaju chemicznymi płynami w sprayu i wcieranie ich papierowym ręcznikiem tak naprawdę nie myje okna tylko sprawia, że wyglądają czysto. To pewnie subiektywne odczucie, ale dopiero mycie wodą daje mi wrażenie prawdziwej czystości.

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #10513 przez halina
Replied by halina on topic O:czym myjecie okna?
Woda z octem najlepsza, wydaje mi się że szyby po takiej kąpieli są bardziej przejrzyste.:) Ale trzeba zaopatrzyć się w dobrą ściągaczkę do wody, która nie będzie zostawiać śladów.

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #10559 przez wanda_now
Replied by wanda_now on topic O:czym myjecie okna?
podobno można też wycierać rajstopą, uprzednio włożoną na godzinę do zamrażalki:woohoo: nieźle co? próbowała kiedyś któraś z Was>

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena