× Porzadki domowe

ekologiczne pranie

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #8462 przez sabina
Replied by sabina on topic O:ekologiczne pranie
Nie używam wprawdzie ale zainteresowałam się nimi. Te, których używa czarodziejka, chyba rzeczywiście nie mają sensu stricte właściwości piorących tylko zmiękczają wodę. Ale z drugiej strony gdzieś czytalam, że jak woda jest bardzo miękka to można nawet prać w samej wodzie bez proszku.;) A o kulach Ekoboom (twój link zuzaa) to czytałam, że to podróba angielskich kul piorących. A jeśli tak, to chyba nie ma co ich popierać kupując u nich.:S Z kolei kule Well... coś tam (spod linku chudej) to płd-koreańskie ... czy ja wiem ... miałam kiedyś koreański telewizor i jakoś zraziłam się do koreańskich rzeczy. No, ale może niesłusznie. Budowa chyba taka sama jak ekoboom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #8470 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:ekologiczne pranie
Ok, nie muszą być to kule Ekoboom, ale zastanawiam sie wogóle nad kulami, bo jakoś nie mogę pojąć dlaczego one piorą.:S Oczywiście jeśli piorą, bo zakrawa to trochę na czarną magię.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #8479 przez jagna
Replied by jagna on topic O:ekologiczne pranie
Słuchajcie, a może te kule działają na zasadzie dawnych kijanek? Kiedyś na wsi kobiety prały przecież w rzece w zimnej wodzie bez proszku, waliły po prostu kijankami z bieliznę i to prało. A ta kula tez telepie się w pralce i wali w praną bieliznę.;)

Jagna

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #8483 przez olga
Replied by olga on topic O:ekologiczne pranie
Hmm ... w takim wypadku powinno działać ze zwykłą piłką, tylko odpowiednio ciężką.:S sprawdzał ktoś?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #8489 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:ekologiczne pranie
Czarodziejko, Ty chyba jako jedyna w tym gronie masz kulę magnetyczną. Może poświęcisz się dla dobra nauki i eksperymentalnie zrobisz pranie jak zwykle ale z piłką zamiast kuli magnetycznej?:woohoo: Piłka oczywiście musiałaby być odpowiednio dobrana, żeby miała tę samą wagę i wymiary co kula.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #8492 przez jagna
Replied by jagna on topic O:ekologiczne pranie
A Ty Zuza, kup i przetestuj tą, która ponoć pierze bez proszku i będziemy mieć jasność.

Jagna

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #8500 przez meg
Replied by meg on topic O:ekologiczne pranie
Jeśli różne osoby będą testować to raczej nie będziemy mieć jasności, bo wynik testu zależy od wody. Testować powinna jedna osoba, w takich samych warunkach.

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena