× Porzadki domowe

ekologiczne pranie

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #8462 przez sabina
Replied by sabina on topic ekologiczne pranie
Nie używam wprawdzie ale zainteresowałam się nimi. Te, których używa czarodziejka, chyba rzeczywiście nie mają sensu stricte właściwości piorących tylko zmiękczają wodę. Ale z drugiej strony gdzieś czytalam, że jak woda jest bardzo miękka to można nawet prać w samej wodzie bez proszku.;) A o kulach Ekoboom (twój link zuzaa) to czytałam, że to podróba angielskich kul piorących. A jeśli tak, to chyba nie ma co ich popierać kupując u nich.:S Z kolei kule Well... coś tam (spod linku chudej) to płd-koreańskie ... czy ja wiem ... miałam kiedyś koreański telewizor i jakoś zraziłam się do koreańskich rzeczy. No, ale może niesłusznie. Budowa chyba taka sama jak ekoboom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #8470 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic ekologiczne pranie
Ok, nie muszą być to kule Ekoboom, ale zastanawiam sie wogóle nad kulami, bo jakoś nie mogę pojąć dlaczego one piorą.:S Oczywiście jeśli piorą, bo zakrawa to trochę na czarną magię.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #8479 przez jagna
Replied by jagna on topic ekologiczne pranie
Słuchajcie, a może te kule działają na zasadzie dawnych kijanek? Kiedyś na wsi kobiety prały przecież w rzece w zimnej wodzie bez proszku, waliły po prostu kijankami z bieliznę i to prało. A ta kula tez telepie się w pralce i wali w praną bieliznę.;)

Jagna

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #8483 przez olga
Replied by olga on topic ekologiczne pranie
Hmm ... w takim wypadku powinno działać ze zwykłą piłką, tylko odpowiednio ciężką.:S sprawdzał ktoś?

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #8489 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic ekologiczne pranie
Czarodziejko, Ty chyba jako jedyna w tym gronie masz kulę magnetyczną. Może poświęcisz się dla dobra nauki i eksperymentalnie zrobisz pranie jak zwykle ale z piłką zamiast kuli magnetycznej?:woohoo: Piłka oczywiście musiałaby być odpowiednio dobrana, żeby miała tę samą wagę i wymiary co kula.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #8492 przez jagna
Replied by jagna on topic ekologiczne pranie
A Ty Zuza, kup i przetestuj tą, która ponoć pierze bez proszku i będziemy mieć jasność.

Jagna

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #8500 przez meg
Replied by meg on topic ekologiczne pranie
Jeśli różne osoby będą testować to raczej nie będziemy mieć jasności, bo wynik testu zależy od wody. Testować powinna jedna osoba, w takich samych warunkach.

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena