× Porzadki domowe

jak wyposzyć myszy z domu?

• regina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 4 miesiąc temu #807 przez regina
jak wyposzyć myszy z domu? was created by regina
To juz jesie, bo myszy zaczęly ladować mi się do domu. Mieszkam na wsi i co roku mam ten problem. Nie chcę używać trucizny a nie mam szczęscia do dobrych pulapek. Znacie jakies sposoby na zniechęcenie myszy do zimowania w domu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #810 przez norcia
Replied by norcia on topic jak wyposzyć myszy z domu?
Podobno doskonale odstrasza mięta polej. Tylko skąd ją wziąsć? Ja mam u siebie kilka gatunków mięty, ale nie polej. Kiedys kupilam nawet na Allegro jej nasiona ale nic nie wzeszlo.:(

• anka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #814 przez anka
Replied by anka on topic jak wyposzyć myszy z domu?
Myszy nie lubią niektórych zapachów, np. lawendy. Wykładaj więc w szafach saszetki z lawendą albo trzymaj tam mydło o lawendowym zapachu albo olejek lawendowy.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #822 przez paula321
Replied by paula321 on topic jak wyposzyć myszy z domu?
Nie lubią też zapachu liści i pędów pomidorów. Ja na jesieni wyciągam z ogródka całe krzaki pomidorów, razem z niedojrzałymi pomidorami i wieszam te krzaki "głową do dołu" tam gdzie się da, czyli w spiżarni, w pomieszczeniu gospodarczym a nawet w sieni. Wygląda to całkiem malowniczo i "po wiejsku" a przy tym ostatnie pomidorki spokojnie dojrzewają na krzaku mimo przymrozków za drzwiami.

• regina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #830 przez regina
Replied by regina on topic jak wyposzyć myszy z domu?
Dzięki paula. Dobry pomysł z pomidorami. Wykorzystam go, zwłaszcza, że mam sporo późnych pomidorów, które nie zdążą dojrzec w ogrodzie.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #842 przez ruda
Replied by ruda on topic jak wyposzyć myszy z domu?
Właśnie teraz najwyższy czas, żeby sprawdzić wszystkie kąty i pozalepiać wszelkie dziury, którymi myszy wchodzą. A najlepiej spraw sobie kota.

• regina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #852 przez regina
Replied by regina on topic jak wyposzyć myszy z domu?
Koty mam aż trzy. Ale coś nie są zainteresowane myszami w domu. Łowią na zewnątrz i przynoszą mi myszki w prezencie. Układają mi je rządkiem na wycieraczce (!), bo jeść nie chcą, wolą kittykata. Otworów raczej nie mam, ale ciągle otwierane są drzwi i często w ogóle są otwarte więc myszy wchodzą. Poza tym nie jestem pewna czy one nie wchodzą przewodami wentylacyjnymi.

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena