× Porzadki domowe

Pranie butów w pralce

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #10675 przez halina
Replied by halina on topic O:Pranie butów w pralce
Dziewczyny, moja torebka wyczyszczona! Obyło się bez prania.:) Najpierw próbowałam gumkami, wypróbowałam różne; małe, duże, przeciętym brzegiem, rogiem i ... efekty niewielkie. Potem zaatakowałam zamsz skórką od chleba i było znacznie lepiej. Ale w końcu doczyściłam miąższem chleba. Otóż skórki zaczęły się kruszyć więc przeszłam na szorowanie zamszu tą kruszonką, potem dorzuciłam miąższ i efekt niesamowity. Może trudniej byłoby czyścić w ten sposób np. żakiet, ale ten chleb był w środku torebki, ja tylko mocno masowałam ścianki torebki tą kruszonką. W sumie zużyłam 3 kromki chleba, po czyszczeniu zamieniły się z coś w rodzaju drobnej bułki tartej tyle, że ... nabrały szarego koloru od brudu. Polecam więc chleb!:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #10679 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:Pranie butów w pralce
Gratuluję!:cheer: Ja zastanawiam się nad wykorzystaniem twojego doświadczenia w odświeżeniu kamizelki zamszowej.:S Czy ten chleb od razu cały kruszyłaś? Jak długo szorowałaś? A próbowałaś wcześniej ręcznie wymyć wodą mydlaną?

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #10690 przez halina
Replied by halina on topic O:Pranie butów w pralce
Radzę ci spróbować chlebem. Możesz kamizelkę rozłożyć płasko na stole np. na gazecie i zbierać kruszonkę i ponownie wykorzystywać. Ja szorowałam nie tyle długo co mocno, aż potem chyba przez pół godziny czułam zdrętwiałe palce. Ale efekt wart był tego.:) Nie puściła tylko jedna plama od tuszu z długopisu, no ale to było do przewidzenia. Wodą nie próbowałam prac torebki ale wypróbowałam na portmonetce, która jest częścią torebki. No i wyszło nieciekawie, zamsz jakby spłaszczył się i usztywnił.:( Nie radzę więc nawet próbować wodą.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #10695 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:Pranie butów w pralce
Dzięki Halinko. Kupuję więcej chleba i jutro zabiorę się za swoją kamizelkę.

• agula
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #11168 przez agula
Replied by agula on topic O:Pranie butów w pralce
A czy można prać w pralce śniegowce??? Z zewnątrz jest coś sztucznego jakby brezent a w środku sztuczne futerko..Prał ktoś coś takiego? Na ile stopni ustawić pralkę?

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11176 przez marzena
Replied by marzena on topic O:Pranie butów w pralce
Ja prałam i wyprały się znakomicie.:) Ale oczywiście Twoje śniegowce mogą być z czegoś innego i efekt może być inny. Ale generalnie śniegowce są na mokra pogodę więc myślę, że każde powinny dobrze znieść pranie.
A prałam na 30 stopni i odradzam pranie w wyższej temp.

• bianka
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #11182 przez bianka
Replied by bianka on topic O:Pranie butów w pralce
Ja probowalam prac sniegowce z bialym futerkiem wewnatrz i niestety futerko zafarbowalo.Na dodatek nierownomiernie, wiec buty do wyrzucenia.:(

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena