× Porzadki domowe

Pranie butów w pralce

• kama
  • Gość
  • Gość
12 lata 2 tygodni temu #10398 przez kama
Replied by kama on topic O:Pranie butów w pralce
Wyprałem kiedyś skórzane buty Adidasa i nigdy już więcej tego nie zrobię ponieważ niemalże cała podeszwa się odkleiła.Teraz piorę buty ręcznie a tylko odwirowywuję w pralce i nic się nie dzieje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #10401 przez marzena
Replied by marzena on topic O:Pranie butów w pralce
To może Twoje Addidaski były chińską podróbką, bo w oryginalnych podeszwa nie ma prawa odklejać się. Ja od dawna piorę swoje i całej rodziny w pralce, każda para prana już kilkakrotnie i nic się nie dzieje. Pierwszy raz obawiałam się o stan skóry, ale gdy suszy się powoli wypchane gazetami i potem nasmaruje dobrą pastą to naprawdę nic się nie dzieje.
Za to obawiałabym się prać torebkę skórzano-zamszową. Sama mam podobną więc ciekawa jestem czy ktoś próbował takich eksperymentów.

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #10410 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:Pranie butów w pralce
Ja kiedyś prałam torbę z takiej ordynarnej, grubej skóry bydlęcej, w środku miała podszewkę z materiału podobnego do satyny. I wyprała się dobrze, ale torebki z delikatniejszej skóry, zwłaszcza w połączeniu z zamszem bałabym się prać w pralce. Zamsz w ogóle nie lubi wody.:( Raczej spróbuj wyczyścić go skórką od chleba (wg mnie lepiej czyści niż gumka) a skórę glansowaną potraktuj jakimś dobrym kremem. Są też gotowe środki w sprayu do czyszczenia zamszu, ale ja osobiście nie trafiłam na naprawdę skuteczny.:S

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #10422 przez marzena
Replied by marzena on topic O:Pranie butów w pralce
Faktycznie zamsz nie lubi wody i po takiej kąpieli przestaje być zamszem.:( Ale skoro u ciebie zamsz jest w środku to może nie miałoby to takiego znaczenia, ważniejsze, żeby było czysto. Nie możesz spróbować wyczyścić np. jedną kieszeń ręcznie gąbką maczaną w ciepłej wodzie mydlanej? To samo dotyczy skóry zewnątrznej, spróbuj ręcznie wyprać jej niewidoczny fragment. Jeśli wszystko będzie ok, to ja wyprałabym całą torebkę, ale jednak nie w pralce tylko ręcznie.

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #10438 przez halina
Replied by halina on topic O:Pranie butów w pralce
Chyba tak zrobię. Utwierdziłyście mnie w przekonaniu, że pranie torebki może być ryzykowne. Ale ciekawa jestem czy ktoś próbował to robić z taką delikatniejszą torebką i co z tego wynikło.;)

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #10459 przez wanda_now
Replied by wanda_now on topic O:Pranie butów w pralce
no nie, przecież buty się od tego niszczą:) ja wrzucałam, ale jak byłam mała i nie robiło to dla mnie problemu jak wyglądały po praniu, a teraz czyszczę je po prosstu szczoteczką

Więcej
12 lata 1 tydzień temu #10522 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:Pranie butów w pralce
Wanda, odwagi! Spróbuj wrzucić buty do pralki i zobacz co z tego wyjdzie. Ja kiedyś nawet o tym nie myślałam i gdyby ktoś mi coś takiego zaproponował to postukałabym się w czoło. Ale czytając tu tyle wypowiedzi na ten temat, odważyłam się wrzucić do pralki moje addidasy i wyciągnęłam je w idealnym stanie. Czyściutkie jak nowe, wystarczyło WOLNO wysuszyć i wsmarować dobrą pastę.:) Żadna szczoteczka tak nie doczyści butów, a przy okazji odświeżone wewnątrz. Naprawdę polecam. Problem jest z zamszem, ale prałam też zamszowe buty zimowe i było OK. Ale zamsz na nich, po ciągłym kontakcie z wodą i śniegiem, zamszem był już tylko z nazwy więc wiele nie ryzykowałam.;)

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena