× Porzadki domowe

jak wyczyścić dywan bez chemii

• malwina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #2178 przez malwina
jak wyczyścić dywan bez chemii was created by malwina
Macie jakieś sprawdzone sposoby na szybkie i skuteczne wyczyszczenie dywanu bez środków chemicznych. Zwykle czyściłam kupnymi środkami typu Wezyr, ale odkąd odkryłam czyszczące właściwości proszku do pieczenia i octu rozglądam się najpierw za naturalnymi środkami czyszczącymi. Fusy z kawy odpadają, bo dywan jasny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2179 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:jak wyczyścić dywan bez chemii
a kapustą kiszoną próbowałaś?

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2187 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:jak wyczyścić dywan bez chemii
Jeśli dywan niezbyt brudny możesz go wyczyścić domowej roboty sprayem z 2 części wody i 1 części soku z cytryny. Spryskuj tym płynem dywan i czyść niezbyt twardą szczotką. Jeśli plamy silniejsze, możesz najpierw spryskać płynem cytrynowym a po wyschnięciu dywanu posypać go proszkiem do pieczenia i po godzinie odkurzyć.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2192 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:jak wyczyścić dywan bez chemii
Nawet jasny dywan możesz oczyścić zwykłą solą, rozsyp ja po dywanie i potem zmieć miotełką a na koniec odkurz dywan. Ważne jest to zamiatanie miotełką, bo wtedy akurat czyścisz, możesz też szczotkować tą sól miękką szczotką. Inny sposób to posypanie dywanu talkiem albo po prostu mąką ziemniaczaną, też najpierw trzeba zmieść i dopiero resztki mąki usunąć odkurzaczem. Próba usunięcia całej mąki odkurzaczem może źle się dla niego skończyć, bo mąka jest za drobna na odkurzacz i może przedostać się doi silnika. Ja tak załatwiłam odkurzacz gipsem.

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #7298 przez barb
Replied by barb on topic O:jak wyczyścić dywan bez chemii
Tu są informacje na temat czyszczenia dywanu .

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #7306 przez zielona
Replied by zielona on topic O:jak wyczyścić dywan bez chemii
A trzepiecie dywan na śniegu? Nie jest potem za mokry?

zielona jestem...

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #7311 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:jak wyczyścić dywan bez chemii
Ja trzepię dywan na śniegu i wychodzi super świeży.:) Tylko musisz uważać, żeby nie wynosić go na mokry śnieg, najlepszy jest świeży puch. Najlepiej zagonić do tej pracy całą rodzinę, wtedy szybko idzie i dywan nie ma czasu na przemoczenie. Rozkładacie w jednym miejscu, trzepiecie, potem przenosicie w drugie (nie ciągnąć po śniegu!) i znowu trzepiecie. Koniec trzepania gdy śnieg pod trzepanym dywanem jest czysty. Tak dobrze nie wytrzepiesz dywanu na trzepaku ani odkurzaczem. Polecam, póki jest śnieg.:)

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena