× Porzadki domowe

porządki świąteczne

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21311 przez pistacyjka
Replied by pistacyjka on topic O:porządki świąteczne
Moja mama w zeszłym roku wysnuła swoją teorię na temat różnic pokoleniowych :P Ponoć dzisiejsi młodzi ludzie nie przywiązują aż takiej wagi do sprzątania, bo nasi rodzice nie byli aż tak restrykcyjni w kwestii porządków, jak nasi dziadkowie w stosunku do rodziców. Mama twierdzi, że Oni jako dzieci ogólnie więcej pomagali w domu, niż my. Może coś w tym jest...

Jestem już "na swoim" i ciężko zabrać mi się za sprzątanie, zwłaszcza jak wraca się późno do domu i trzeba jeszcze obiad gotować i innymi bieżącymi sprawami się zająć. Zmobilizowałam się na razie do umycia okien, chcę też rozmrozić i umyć lodówkę, ale reszta przygotowań mieszkania do świąt nie będzie się chyba różnić od standardowego, cotygodniowego sprzątania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21318 przez annabog
Replied by annabog on topic O:porządki świąteczne
No właśnie, okna i lodówka to podstawa. Odkurzanie, mycie podłóg itp i tak robi się na bieżąco. A takie wielkie sprzątanie z odsuwaniem większych sprzetów, porządkami w szafach lepiej zostawić na wiosnę, bo i dni dłuższe i więcej energii do takich prac. Z oknami na szczęście już uporałam się w ten weekend.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21320 przez pistacyjka
Masz rację, wiosną to sobie można okno otworzyć, świeże powietrze wpuścić, posłuchać, jak ptaszki ćwierkają i od razu jakoś tak lepiej się sprząta ;)) A teraz to...człowiek kuchnię wyszoruje, a za 5 minut będzie robić świąteczne potrawy i znów się wszystko ubrudzi :laugh:

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21345 przez garen
Replied by garen on topic O:porządki świąteczne
Ale za to będzie przygotowywał te potrawy w przyjemnej kuchni :P

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21348 przez annabog
Replied by annabog on topic O:porządki świąteczne
Moja kuchnia wygląda jako tako cały czas, bo na bieżąco ją sprzątam, jednak higiena tu wymagana jest szczególnie. Ale przydałyby się porządki w szafkach. ;)

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21365 przez pistacyjka
Nie no, ja też nie mam jakiegoś syfu w kuchni ;-) Chodzi raczej o to, że ja umyję podłogę rezygnując z mopa, żeby zrobić to dokładniej, na kolanach, a tu za chwilę przy mieszaniu czegoś spadnie jedzenie na podłogę i znów plama... :P No ale jak już sprzątać trzeeeba... ;)

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #21385 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:porządki świąteczne
Jasne, że w czasie gotowania i pieczenia zabrudzi się to i owo, ale to powierzchowne plamy i łatwo je zmyć. Gorzej gdy jest to stary brud i kurz w różnych szparach.

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena