× Porzadki domowe

porządki świąteczne

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2059 przez ewak
porządki świąteczne was created by ewak
Dawno, dawno temu, gdy byłam jeszcze dzieckiem, pamiętam, że już na miesiąc przed świętami robiło się w domu generalne porządki przedświąteczne. Wszystko musiało absolutnie lśnić, wiórkowało się podłogi, potem woskowało albo pastowało, froterowało, myło ściany i sufit, robiło porządki w szafach itd. W miarę jak dojrzewałam ten zapał do przedświątecznego "stawania na głowie" powoli mijał i dzisiaj w moim domu sprzątanie przed świętami niewiele odbiega od codziennego (no... cotygodniowego) sprzątania. Czy u Was jest tak samo? Czy kultywujecie tradycję wielkich przedświątecznych porządków czy też szkoda Wam na to czasu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2064 przez meg
Replied by meg on topic O:porządki świąteczne
Ja też pamiętam z dzieciństwa ten zapach świeżo pastowanych podłóg i w ogóle szaleństwa porządkowego a potem szaleństwa kulinarnego (ileż ciast się piekło!). Teraz u mnie nie ma szaleństw ani w porządkach ani w kuchni. Czysto oczywiście ma być, ale bez przesady. Porządki staram się robić systematycznie, małymi krokami i dlatego nigdy nie mam problemu z wielkim sprzątaniem.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2072 przez justyna
Replied by justyna on topic O:porządki świąteczne
Kiedyś trzeba zrobić generalne porządki i święta to dobra okazja do nich, bo w wysprzątanym mieszkanku łatwiej o świąteczny nastrój. No i w dodatku koniec roku też jest okazją do wysprzątania brudów mijającego roku. Jestem zdecydowanie za porządkami świątecznymi.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2078 przez grubaska
Replied by grubaska on topic O:porządki świąteczne
Jak systematycznie sprząta się to przecież nie ma potrzeby jakiegoś specjalnego sprzątania przed świętami. Może kiedyś, gdy np nie używało się lakierów do podłóg i trzeba było parkiet wiórkować i pastować to miało sens, ale dzisiaj?:S

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2086 przez zielona
Replied by zielona on topic O:porządki świąteczne
Może sprzątasz systematycznie, ale założę się , że nie wszędzie masz wysprzątane (chyba , że jesteś pedantką). Zawsze znajdzie się jakiś kąt, czy szafka dawno nie odwiedzana, gdzie nagromadziły się niepotrzebne rzeczy. Dla mnie swięta są odpowiednim czasem, aby uporządkować dom nie tylko tak jak zwykle powierzchownie, lecz bardziej wnikliwie i mieć świadomość, że mam uporządkowane wszystkie zakamrki.:silly:

zielona jestem...

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2088 przez julka
Replied by julka on topic O:porządki świąteczne
ale jak się ma mieszkanie urządzone zgodnie z feng shui, bez zagraconych zakamarków, to całkiem możliwe, że świąteczne porządki są jednak zbędne B)

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2092 przez kinga
Replied by kinga on topic O:porządki świąteczne
meg napisał:

Porządki staram się robić systematycznie, małymi krokami i dlatego nigdy nie mam problemu z wielkim sprzątaniem.

Dobra metoda, też staram się codziennie robić częściowe porządki np. dzisiaj myję szafki kuchenne od zewnątrz, jutro pucuję kafelki w łazience, następnego dnia porządek w jednej szufladzie komody itp. Wtedy nie odczuwa się tak wielkich porządków. Polecam tą metodę.

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena