× Porzadki domowe

Przypalony garnek

Więcej
10 lata 5 dni temu #21042 przez milena
Replied by milena on topic O:Przypalony garnek
Mnie najbardziej wkurza, że ten teflon tak łatwo ściera się. I najgorsze jak ma się jakiś sprzęt, który trzeba wywalić, bo teflon zaczyna się ścierać. U mnie tak jest z opiekaczem i musze go wyrzucić po kilku miesiącach użytkowania. :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 dni temu #21056 przez krycha
Replied by krycha on topic O:Przypalony garnek
A co myślicie o tytanowych powierzchniach. Widzę w gazetce Lidla, że w tym tygodniu mają patelnie z powłoka tytanową. Co to w ogóle za cudo? też ściera się jak teflon?

Więcej
10 lata 3 dni temu #21075 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:Przypalony garnek
Tytan kojarzy mi się z blaszkami, w czaszce. Pewnie teraz okrzykną, że to zdrowe a po kilku latach będzie podobnie jak z teflonem.

Więcej
10 lata 3 dni temu #21082 przez krycha
Replied by krycha on topic O:Przypalony garnek
Właśnie tego się obawiam. Tytan pewnie nie przywiera, no i to metal ale kto go wie. Chyba już ta ceramika bezpieczniejsza.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #21138 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:Przypalony garnek
Ja osobiście wolałabym już tytan. To bardzo twardy metal więc pewnie tak szybko nie ściera się, nawet jeśli warstwa będzie cienka.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #21757 przez Jakub Krężel
Replied by Jakub Krężel on topic O:Przypalony garnek
Hej, hej, słuchajcie! Wyczytałem kiedyś gdzieś jak pozbyć się przypalonych resztek naszych dań...
Mianowicie należy nalać wodę i dodać do niej proszku do prania, później gotować na małym ogniu taki "roztwór" kilka/kilkanaście minut. To naprawdę działa, ja byłem bardzo pozytywnie zaskoczony!
P.S. Warto otworzyć okno albo włączyć okap na max, bo zapach proszku jest dość konkretny! :woohoo:

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #21762 przez halina
Replied by halina on topic O:Przypalony garnek
A czy taka kąpiel nie niszczy polewy garnka? Ja używam do tego celu soli, posypuję nią grubo przypalone dno, zalewam wodą i gotuję.

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena