× Porzadki domowe

dezynfekcja deski do krojenia

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #19864 przez martakos
Replied by martakos on topic O:dezynfekcja deski do krojenia
Wrzątek pewnie zdezynfekowałby tylko, ze te deski z klejonego drewna rozklejają się potem. :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #19870 przez Julia
Replied by Julia on topic O:dezynfekcja deski do krojenia
hhehe no to drogie moje ja mam 3 rodzaje, szklana- na której nie ma skrzypienia, bo jest leciutko chropowata, takze moze to rozwiazanie na ten nieprzyjemny dzwięk, drewniana- głownie do chleba i plastikową- do warzywnych krojeń... Zdaje sobie sparwę, że plastik to shit nad shity , ale jak mam szklaną bruda, a nie che mi sie myc to używam ;). MOje zarazki, zyje z nimi tyle juz lat ;)))

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #19875 przez martakos
Ja też mam osobne deski do chleba, warzyw i mięsa. I chodzi mi o ta do mięsa, bo na niej właśnie zbierają się bakterie z mięsa. A nigdy nie wiadomo co przyniesiesz do domu z mięsem. ;)
Moja szklana też jest lekko chropowata, ale i tak dźwięk noża na niej mnie irytuje, zwłaszcza że kupiłam ją z myślą o krojeniu mięsa przy którym trzeba trochę przycisnąć nóż.

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #19886 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:dezynfekcja deski do krojenia
Ja do tej pory specjalnie nie zastanawiałam się nad dezynfekcją deski do krojenia, myłam normalnie i wydawało mi się, że jest ok. Ale faktycznie to drewno i może zatrzymywać wszelkiego rodzaju drobnoustroje. Może dezynfekować ją octem? :S

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #19904 przez jagna
Replied by jagna on topic O:dezynfekcja deski do krojenia
Myślę,że jak polejesz wrzątkiem i zaraz wytrzesz to nic się nie stanie. Ja tak robię i nic się nie rozkleja. Najgorzej jak zostawi się mokre i jeszcze nie ma możliwości ocieknięcia wody, wtedy ryzykuje się nie tylko rozklejeniem drewna ale i bakterie namnażają się. ;)

Jagna

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #19905 przez Julia
Replied by Julia on topic O:dezynfekcja deski do krojenia
Oj tam, lepiej wywal kupn nową i po kłopocie ;) Drewniana, nowa będzie już tylko do chleba, z reszta i tak kiedyś trzeba je wymienić. Polewanie woda możne się skończyć jak pisano - rozklejeniem, wygięciem a co gorsza.... nadgniciem, czarnieją wówczas i są okropne.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #19914 przez martakos
No nie, po każdym krojeniu mięsa mam wywalać deskę?!

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena