× Porzadki domowe

ekologiczne sposoby na domycie piekarnika

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16582 przez magda
Czym myjecie Wasze piekarniki? Znacie może jakiś ekologiczny sposób?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16591 przez zuzaa
Obawiam się, że całkiem ekologicznie nie uda się i trzeba będzie po prostu szorować i szorować. Możesz spróbować solą, ale do końca chyba nie usunie przypaleń.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16600 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:ekologiczne sposoby na domycie piekarnika
Ciężka sprawa z piekarnikiem jeśli często pieczesz coś bez przykrycia i bez detergentu raczej się nie obędzie. A jeśli sól to raczej trzeba zwilżyć ją wodą i tą mieszaniną nasmarować ściany piekarnika i zostawić na jakiś czas i dopiero potem zmyć, oczywiście szorując mocno. a najlepiej myć piekarnik w miarę na bieżąco i wtedy nie będzie problemu.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16609 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:ekologiczne sposoby na domycie piekarnika
Na myśl przychodzi mi sól, soda oczyszczona ale to przy długim wcześniejszym namaczaniu. Poszukaj ewentualnie w sklepach z produktami eko, zerknij sobie na linię Lily's eco, eko-środków czyszczących nie pamiętam czy mają coś do kuchni. Ja miałam z tego płyn do mycia naczyń. Jak się zagłębisz w temat, to rynek ekologicznych produktów coraz bogatszy.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16630 przez magda
Dzięki dziewczyny. Ktoś radził mi jeszcze wstawić do piekarnika miskę z octem i podgrzewać, tak żeby para przenikała do ścian piekarnika i potem zostawić na jakiś czas, nawet na kilka godzin. Próbowałyście takiej metody?

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16650 przez zuzaa
Mnie się wydaje ze lepsza byłaby już sól, ale spróbuj z octem. albo posmaruj ściany roztworem soli i na to para z octu. :S

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16668 przez monika88
Replied by monika88 on topic O:ekologiczne sposoby na domycie piekarnika
Jeśli często pieczesz bez przykrycia to możesz wyłożyć ściany piekarnika alufolią i jak już się zniszczy to wyrzucać. :S

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena