× Porzadki domowe

czyszczenie szyby kominkowej

Więcej
14 lata 2 tygodni temu - 14 lata 2 tygodni temu #1776 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
Wyczyściłam dziś szybkę proszkiem za 15 gr. Zużyłam tylko pół opakowania, szybka czyściutka i zdrowo, bez żrącej chemii:) Trzeba tylko najpierw szybę dobrze zmoczyć, ja do tego używam zmiętej gazety, którą moczę wodą i po przetarciu szyby wrzucam do kominka. Proszek też nasypuję na mokrą i czystą gazetę. Na koniec znowu przetarcie szyby czystą i dobrze mokrą gazetą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1787 przez jagna
Replied by jagna on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
a może zrobicie test czego proszek do pieczenia nie czyści? łatwiej będzie zapamiętać czego nie czyści niż uczyć się długiej listy syfu, który usunąć można tym proszkiem

Jagna

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #1809 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
Zauważyłam jeszcze, że po czyszczeniu proszkiem do pieczenia szyba jest jakby bardziej przejrzysta i po 2 dniach wystarczyło ją przetrzeć mokrą gazetą, żeby nowe zabrudzenie (fakt, niewielkie) zniknęło. Czy u was też tak jest?

Więcej
14 lata 1 tydzień temu #1833 przez meg
Replied by meg on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
A wiesz, że ja odniosłam takie samo wrażenie, myślałam, że tak mi się tylko wydaje ale widocznie tak jest. Samą sadzę gorzej się czyści niż tymi żrącymi płynami ale chyba proszek do pieczenia czyści przy okazji inne zabrudzenia. Zastanawiam się jaki cudem to się dzieje, bo zawsze wydawało mi się, że proszek do pieczenia rozpuszcza tłuszcz, dlatego jest taki dobry do czyszczenia zabrudzeń w kuchni, a sadza to przecież nie tłuszcz. No ale nie ma co dociekać, ważne że czyści i już.

• Maryla
  • Gość
  • Gość
14 lata 1 tydzień temu #1846 przez Maryla
Replied by Maryla on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
jagoda napisał:

Zauważyłam jeszcze, że po czyszczeniu proszkiem do pieczenia szyba jest jakby bardziej przejrzysta i po 2 dniach wystarczyło ją przetrzeć mokrą gazetą, żeby nowe zabrudzenie (fakt, niewielkie) zniknęło. Czy u was też tak jest?

U mnie też przy następnym czyszczeniu wystarczyło mocno przetrzeć szybę dobrze mokrą gazetą ale za trzecim razem już ten patent nie zadziałał. Wydaje mi się, że proszek do pieczenia zostawia na szybie cienką warstwę i dlatego następne czyszczenie jest takie łatwe. No i trochę trzeba trzeć, samo nic się nie robi.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4566 przez felicja
Replied by felicja on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
Ja mam na działce kominek i szybę czyszczę od zawsze popiołem. Tanio, szybko i skutecznie. Moczę zmiętą gazetę, przykładam do popiołu i przecieram szybę. Na koniec wycieram czystą mokrą gazetą. Polecam.:)

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4580 przez dominika
Replied by dominika on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
Przypominam sobie, że moja babcia czyściła popiołem garnki osmolone sadzą. To wg babci, był najlepszy sposób, więc na szybę kominka też powinien działać.:)

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena