× Porzadki domowe

czyszczenie szyby kominkowej

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #1655 przez jagoda
czyszczenie szyby kominkowej was created by jagoda
Co polecacie do czyszczenia szyby kominka? Kupiłam już drugi gotowy preparat, ale w obu po kilku czyszczeniach wysiadł rozpylacz. Próbowałam przelewać płyn do butelki po płynie do mycia szyb ale tam rozpylacz wysiadł po jednym użyciu.:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Mariola
  • Gość
  • Gość
13 lata 11 miesiąc temu #1661 przez Mariola
Replied by Mariola on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
Kiedys przed laty dostałam w Obi jakiś zagraniczny płyn do szyb kominkowych. Pierwszą butelkę musiałam zaraz odnieść, bo był wadliwy zaworek ale drugi egzemplarz był super, zużyłam co do kropli. Potem już nie widziałam tej marki i kupowałam co było, jeden płyn gorszy od drugiego, te same problemy co u ciebie, czyli z rozpylaczem. Teraz mam jakieś kolejne badziewie Oro, "skuteczność gwarantowana"B). Zaworek rozpylający wysiadł po 3 użyciach. Może ktoś zna jednak sprawdzony środek dostępny w zwykłych marketach?

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #1667 przez meg
Replied by meg on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
Ja aktualnie mam jakiś "niezawodny, najskuteczniejszy", "bo liczysz się tylko Ty":woohoo: . Działał przez jakieś 5-6 użyć i już nie sika. Trzeba wylewać płyn z butelki na szmatkę i przy okazji zalać wszystko dookoła.:(

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #1675 przez jagna
Replied by jagna on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
A próbowałyście octu, soli albo proszku do pieczenia?

Jagna

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #1678 przez meg
Replied by meg on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
Sprawdziłam wszystkie trzy środki. Ocet nie rusza sadzy, sól też nie, ale proszek do pieczenia dał sobie z nią radę. Szybka aż błyszczy.:) Rewelacja! Bez żadnych żrących i niebezpiecznych środków. Zużyłam nieco ponad połowy opakowania. Proszek do pieczenia to praktycznie soda oczyszczona. Zastanawiam się czy gdzieś można ją dostać w większych opakowaniach, żeby było taniej. Wtedy w ogóle nie potrzebowałabym cifów ani innych środków czyszczących, soda wystarczyłaby za wszystkie.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #1681 przez norcia
Replied by norcia on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
Też jestem zainteresowana sodą do czyszczenia w wiekszych opakowaniach, jak ją namierzysz to daj znać tutaj.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #1696 przez amanda
Replied by amanda on topic O:czyszczenie szyby kominkowej
Może można kupić hurtowo w fabrykach, które konfekcjonują sodę czy proszek np u Oetkera, Delekty itp?

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena