× Porzadki domowe

segregacja śmieci

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #23258 przez lenka
Replied by lenka on topic segregacja śmieci
Zwłaszcza w lecie! A co na to san-epid?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #23281 przez Sonia
Replied by Sonia on topic segregacja śmieci
Pewnie nic nie wiedział. Ten harmonogram wynikał podobno z troski o to, by ludzie mnie płacili, bo im rzadziej śmieciara podjeżdża, tym taniej. ;)

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #24574 przez meg
Replied by meg on topic segregacja śmieci
U mnie jest pełna segregacja śmieci i tzw. śmieci zmieszane czyli to co pozostanie po oddzieleniu plastików, szkła, papieru czy biośmieci odbierane są raz na 2 tygodnie. I zauważyłam, że sąsiedzi wstawiają ogromne ilości tych śmieci, po kilka worów na gospodarstwo, składające się często z 2 osób. I zastanawiam się gdzie te śmieci lądowały przed segregacją, bo nigdy wcześniej nie widziałam wystawianych pojemników. ;)

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #24581 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic segregacja śmieci
Jak to gdzie? W lesie, w żwirowiskach albo w piecach. Ja to samo zauważam u siebie, ale też widzę, że mój las nie jest już taki zaśmiecony jak był jeszcze w ub. roku. Więc coś to jednak daje. A co do ilości śmieci to na wsi dużo się tego produkuje. A może ludzie mieli zapasy i trzymali, bo może się przyda?

Więcej
9 lata 1 tydzień temu #24615 przez jasmin
Replied by jasmin on topic segregacja śmieci

Zuzanna napisał: Jak to gdzie? W lesie, w żwirowiskach albo w piecach. Ja to samo zauważam u siebie, ale też widzę, że mój las nie jest już taki zaśmiecony jak był jeszcze w ub. roku. Więc coś to jednak daje. A co do ilości śmieci to na wsi dużo się tego produkuje. A może ludzie mieli zapasy i trzymali, bo może się przyda?

W mojej miejscowości też dużo ludzi wywoziło śmieci do lasu, nieraz widziałam jak pakują worki do auta bo nie mieli kubła.
Teraz jest sprawiedliwie dla wszystkich, każdy płaci i już nie opłaca się wywozić do lasu.
Ja segreguję, osobno plastiki, szkło, papier wynoszę do dużych kubłów a reszta do swojego przy domu.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
9 lata 1 tydzień temu #24623 przez meg
Replied by meg on topic segregacja śmieci
Ja też jestem zadowolona z nowych przepisów śmieciowych, bo wreszcie "moje" lasy nie są już tak zaśmiecone. Zdarza mi się przyjmować gości z zagranicy i chcę pokazać im nasze lasy, z których jestem dumna, bo naprawdę idealnie zagospodarowane. Ale ze wstydu płonę jak wchodzimy do lasu a tu na około worki ze śmieciami rozbebeszone przez zwierzęta.

Więcej
9 lata 1 tydzień temu #24630 przez jasmin
Replied by jasmin on topic segregacja śmieci
Nie wiem czy w którymś kraju lasy są tak zanieczyszczone jak w Polsce i mam nadzieję, że teraz te nowe przepisy coś pomogą.
Ja dość często byłam w lesie więc widziałam co się dzieje, serce się kraje jak niszczymy naszą przyrodę.
Jeszcze trzeba dużo czasu żeby ludzie zrozumieli, że nie wolno tak robić bo tę "spuściznę" zostawiamy dla naszych dzieci.
Meg, wypada Ci pozazdrościć, że jest już tak czysto w Twojej okolicy.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena