× Porzadki domowe

segregacja śmieci

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17493 przez winka
Replied by winka on topic O:segregacja śmieci
A widzisz, to Ty. :) Jednak wśród wielu moich znajomych zupełnie nie zwraca się uwagi na to.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17507 przez alina
Replied by alina on topic O:segregacja śmieci
To chyba kwestia wychowania, ja mam zakodowane, że chleba się nie wyrzuca. Jeśli spojrzeć na to chłodnym okiem to jest bez sensu, bo przecież inną żywność wyrzucam, dlaczego więc nie chleb. Kiedyś w naszym bloku w pomieszczeniu zsypowym był pojemnik z napisem "chleb dla konia". Nie wiem kto ten chleb zbierał i dla jakiego konia, ale pojemnik był regularnie opróżniany. Potem założyli nam domofon i pojemnik zniknął. :(

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17544 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic O:segregacja śmieci
Dziś podjechałam pod pojemniki do segregacji śmieci i akurat była śmieciara po odbiór. Wyjęłam z samochodu dwa woreczki plastików i jeden szkła. Facet z obsługi wziął ode mnie wszystkie 3 worki i wrzucił do samochodu. Ja krzyknęłam, że jeden worek to szkło a nie plastiki, ale on tylko machnął ręką, że to nie ma znaczenia. ;)

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17575 przez matylda
Replied by matylda on topic O:segregacja śmieci
Ładują wszystko do jednego samochodu ale w nim są oddzielne przestrzenie dla poszczególnych odpadów, więc to tylko takie wrażenie, że wszystko poleciało razem.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #19539 przez emilly
Replied by emilly on topic O:segregacja śmieci
paulina napisał:

U mnie z kolei piszą tylko, żeby do tego pojemnika na plastiki wrzucać tylko plastikowe opakowania po produktach spożywczych.

Na moim koszu na plastiki jest kartka, żeby wrzucaćplastiki po spożywce, po chemii gospodarczej i po kosmetykach. A butelki pet bez zakrętek.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #19546 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic O:segregacja śmieci
matylda napisał:

Ładują wszystko do jednego samochodu ale w nim są oddzielne przestrzenie dla poszczególnych odpadów, więc to tylko takie wrażenie, że wszystko poleciało razem.

Matyldo, gdyby facet wrzucał osobno każdy worek to może i tak byłoby ale on trzymał te worki razem w jednej ręce i rzucił. Nie ma szans, żeby worek ze szkłem był taki mądry, żeby sam trafił doprzegrody na szkło. ;)

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #19566 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:segregacja śmieci
Ta segregacja w pojemnikach to wstępna. Później wszystko jest segregowane ręcznie i mechanicznie. Sama chyba widzisz co ludzie z wygody i lenistwa potrafią wrzucić do kontenera.

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena