× Porzadki domowe

alternatywa dla naftaliny

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #145 przez jolka
alternatywa dla naftaliny was created by jolka
Lata całe stosowałam naftalinę. narzekałam na smród, ale działała. Teraz wielki szum, że jest bardzo szkodliwa. Jaka więc jest nieszkodliwa alternatywa? Znacie jakieś? Ale takie działające.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #153 przez karolina
Replied by karolina on topic O:alternatywa dla naftaliny
Rzeczywiście naftalina, jako węglowodór aromatyczny, jest bardzo szkodliwa, no i przy tym ten aromat ...
Ze środków naturalnych najlepsze są kwiaty wrotyczu, ale wrotycz zakwita dopiero pod koniec lata, więc może być za późno. Spróbuj więc kwiatów lawendy albo spryskuj olejkiem lawendowym ciuchy. Moje tego nie lubią.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #158 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:alternatywa dla naftaliny
Ususzone skórki z cytryny, pomarańcze z goździkami, mięta, macierzanka, igły sosnowe, kamfora, gazety (najlepiej świeże, "pachnące" farbą no i oczywiście tradycyjne bagno. Zajrzyj na tej stronie do Sekcji Dom i artykułu "czyszczenie bez chemii", tam znajdziesz porady jak odstarszać i niszczyć mole.

• Marta
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #10551 przez Marta
Replied by Marta on topic O:alternatywa dla naftaliny
Wszystko często wietrzyć, zwłaszcza na słońcu i na mrozie, mole tego nie przeżyja.

• Krystyna
  • Gość
  • Gość
11 lata 4 miesiąc temu #12713 przez Krystyna
Replied by Krystyna on topic O:alternatywa dla naftaliny
Te wszystkie metody ekologiczne są dobre ale na zapobieganie. Nie zwalczą istniejących moli. Jeśli już sa to niestety trzeba sięgnąć po naftalinę i pozbyć się ich raz na zawsze. ;) Ja tak zrobiłam i od kilku lat mam spokój. I teraz i owszem zawieszam lawendę, skórki z cytryny itp.

• Agata
  • Gość
  • Gość
11 lata 4 miesiąc temu #12926 przez Agata
Replied by Agata on topic O:alternatywa dla naftaliny
Krystyna napisał:

Te wszystkie metody ekologiczne są dobre ale na zapobieganie. Nie zwalczą istniejących moli. Jeśli już sa to niestety trzeba sięgnąć po naftalinę i pozbyć się ich raz na zawsze. ;) Ja tak zrobiłam i od kilku lat mam spokój. I teraz i owszem zawieszam lawendę, skórki z cytryny itp.

Dokładnie tak!

Więcej
9 lata 2 dni temu #23555 przez Sonia
Replied by Sonia on topic alternatywa dla naftaliny
Ja miałam w ub. roku mole i przed latem wsadziłam wszystkie wełniane ciuchy do naftaliny. Teraz wyjęłam i tragedia, smród taki, że nie da się wytrzymać. I co teraz? Oddać wszystko do pralni? A może jest jakiś domowy ekologiczny sposób na tę naftalinę?

Moderatorzy: paula321meg
Zasilane przez Forum Kunena