× Przepisy kulinarne

nalewka z mirabelek

• ewunia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu #9304 przez ewunia
nalewka z mirabelek was created by ewunia
Robił ktoś nalewkę na mirabelkach? W ogóle robi się takie nalewki? Smaczne? Macie przepis?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9319 przez Inka
Replied by Inka on topic O:nalewka z mirabelek
Robi się, ja kiedyś piłam taką nalewkę. Nie jestem teraz pewna czy nie miała dodatku innych owoców, ale mirabelki z całą pewnością było. A smak? Całkiem dobra, zrobiona na lekko wytrawną. Przepisu niestety nie mam.

Ciesz się życiem, póki możesz

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9328 przez karolina
Replied by karolina on topic O:nalewka z mirabelek
Tu masz przepis na owocówkę z zaścianka czyli nalewkę na mirabelkach. To nie jest nalewka na samych mirabelkach, ale przepis obiecujący i może sama skuszę się.B)

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9336 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:nalewka z mirabelek
No właśnie, tyle tylko, że już po malinach. Mirabelki mam własne, jeżyn sporo w mojej okolicy i niedługo dojrzeją. Ale co zrobić z malinami, w przepisie są leśne. :S

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9346 przez karolina
Replied by karolina on topic O:nalewka z mirabelek
Ja też nie mam leśnych malin i użyję ogrodowych, które mam w zamrażarce. Nie będzie to to samo co w przepisie, ale to i tak na razie próbna partia. Ale jeżyny będa już z lasu.;) Jeśli się sprawdzi to w przyszłym roku postaram się o leśne maliny. Ale nie jestem pewna czy w tej nalewce nie pociąga mnie głównie nazwa. Nie uważasz, że owocówka z zaścianka brzmi zachęcająco?

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9356 przez agnicha
Replied by agnicha on topic O:nalewka z mirabelek
Wlasnie, od razu czuje sie atmosfere Nad Niemnem. A nie wiecie czy robi sie nalewke na samych mirabelkach?

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9370 przez felicja
Replied by felicja on topic O:nalewka z mirabelek
Może i ja skusiłabym się na taką luksusową nalewkę, ale czegoś nie rozumiem w tym przepisie. Chodzi mi o proporcje. Ilość mirabelek i spirytusu wg potrzeb - ok, ale do jakiej ilości mirabelek odnosi się szklanka malin i jeżyn? Przecież jest duża różnica, jeśli dam po szklance malin i jeżyn na 1 kg mirabelek i na 10 kg? Czy coś przeoczyłam?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena