× Przepisy kulinarne

Domowe jogurty

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8839 przez magda
Domowe jogurty was created by magda
Widziałam niedwno w jednym sklepie internetowym jogurtownicę. Ponoć jogurt z niej wychodzi bardzo dobry, a przy tym jest bez niepotrzebnych dodatkow i znacznie tańszy od kupnego. Nie ukrywam, że zapaliłam się do niej, bo u nas idzie dużo jogurtów. Czy któraś z Was używa takiego urządzenia? Czy jogurt rzeczywiście dobry i gęsty?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #8840 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:Domowe jogurty
Ja mam urządzenie i przez jakis czas używałam (teraz mam pyszny jogurt w swoim sklepiku ,więc juz mi sie nie chce bawić). Jogurt wychodzi bardzo dobry ,ale żeby był gęsty dodawałam trochę mleka w proszku -jakieś 2-3 łyzki .

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8844 przez emil_ka
Replied by emil_ka on topic O:Domowe jogurty
A co ta jogurtownica właściwie robi? Utrzymuje odpowiednią temperaturę? Bo przecież sama w sobie nie majstruje przy jogurcie.:S Oglądałam zdjęcia takich urządzeń i opis, z którego tylko wynikało, że jogurt jest świetny. Czy to urządzenie jest na prąd? A może to tylko słoiczki i opakowanie utrzymujące temperaturę?

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8850 przez chuda
Replied by chuda on topic O:Domowe jogurty
Moja mama kiedyś robiła jogurty i kefiry, ale nie używała do tego żadnych urządzeń. Po prostu do przegotowanego i podstudzonego mleka dodawała troche gotowego jogurtu lub kefiru, mieszała, rozlewała do słoiczków i pod kocyk. Następnego dnia jogurty były gotowe.:) Dobrze, że przypomniałyście ten temat, bo wybieram się na działkę z kupą dzieciaków (moje i siostry) a potem siostra mnie zmieni, więc przez miesiąc będzie szło nawet po 10 jogurtów dziennie. A wiadomo jak to jest na wsi, do sklepiku daleko, a lodówka ma ograniczoną pojemność. No i na wsi jest pyszne świeże mleko prosto od krowy. Czyli same plusy, nie dość że jogurt będzie całkowicie naturalny bez dodatkow to jeszcze znacznie, znacznie tańszy.:)

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8859 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic O:Domowe jogurty
czyli mleko z kartona nadaje się do tego????

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8871 przez chuda
Replied by chuda on topic O:Domowe jogurty
Nadaje się, ale jeśli masz okazję zrobić jogurty na prawdziwym wiejskim mleku to koniecznie wykorzystaj taką szansę, bo taki jogurt jest naprawdę super.:)

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8876 przez magda
Replied by magda on topic O:Domowe jogurty
Dziewczyny, zrobiłam jogurt! Bez cudownych maszyn, tylko tak jak pisała Chuda. I jogurt rzeczywiście całkiem normalny. Jako zaczynu użyłam Activii i sam jogurt wyszedł całkiem przyzwoicie. Activia jest chyba ciut kwaśniejsza, ale może jak mój jogurt trochę postałby to też zrobiłby się taki. N razie nie dałam mu na to szans. Zastanawiam się tylko co wymyślić zamiast kocyka. Macie jakiś pomysł?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena