× Przepisy kulinarne

co robicie z owoców róży?

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4451 przez audrey
Replied by audrey on topic O:co robicie z owoców róży?
Oj, to skus sie Felicjo i nam powiesz czy warto..:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4459 przez felicja
Replied by felicja on topic O:co robicie z owoców róży?
Oj, skuszę się, skuszę. Zrobię od razu na początku dojrzewania róży i jak mi nie będzie odpowiadać to najwyżej z reszty róży zrobię tradycyjne wino. Zastanawiam się tylko jakim winem zalać (bo wódka w moim przypadku odpada)... zwykle do wina z róży dawałam drożdże typu madera, ale jakim gotowym winem zalać różę? Chyba czerwone byłoby jednak za ciężkie i raczej zaleję białym. Co o tym sądzicie?

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4462 przez audrey
Mysle ze to kwestia gustu. Najlepsze byłoby winko domowe roboty (korzystne jest uzywanie win ktore nie zawieraja srodkow konserwujacych). A ja zrobie sobie winko sercowe, ktore działa wzmacniająco na mięsien sercowy i łagodzi ,,kłucia w sercu,,. 10 łodyg zielonej pietruszki wraz z liscmi zalewa sie litrem wina gronowego. Do tego dodaje sie 1-2 łyzki octu winnego i wszystko gotuje sie 10 min. Nastepnie dodac 300 gramów miodu i gotuje 4 min. Miksture od razu sie cedzi do butelki i korkuje.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4464 przez karolina
Replied by karolina on topic O:co robicie z owoców róży?
Hmm ... nie wiedziałam, że pietruszka wzmacnia serce. Nie podoba mi się w tym przepisie, że wino po dodaniu miodu trzeba gotować. Pewnie chodzi o to, żeby miód nie zaczął fermentować, ale taki gotowany miód traci swoje właściwości lecznicze.:S Jeśli chcesz winko na wzmocnienie mięśnia sercowego to idealne jest wino z głogu, trzeba tylko samemu nazbierać go. Ja posadziłam sobie na działce głóg i zbieram owoce z dolnych gałęzi a góra pozostaje dla ptaków. A wino robię mieszane różano-głogowe. I zdrowe i smaczne. Mam kuzynkę, która nie może pić żadnego wina ze sklepu, bo jej szkodzi a moje winko piła bez problemów, chodzi pewnie o konserwanty, siarkę itp.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4478 przez audrey
Wypróbuje ,bo jeszcze nie robiłam

• Angelika
  • Gość
  • Gość
13 lata 3 miesiąc temu #4589 przez Angelika
Replied by Angelika on topic O:co robicie z owoców róży?
Sonialk, ten przepis faktycznie jest ..no powiedzmy słaby :P , ale strona, na której się znajduje moim zdaniem jest godna polecenia :)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena