× Przepisy kulinarne

co robicie z owoców róży?

Więcej
11 lata 2 godzin temu #788 przez viola
co robicie z owoców róży? was created by viola
Mam na dzialce duzo róży "rosa rugosa". Pieknie obrodzila w tym roku i nawet wyjątkowo nie jest robaczywa. Do tej pory suszylam jej owoce, ale w teraz mam jej wyjątkowo dużo i rzeczywiście bardzo dorodna. Może podpowiecie co z niej robić?
The following user(s) said Thank You: dixiebors

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #797 przez amanda
Replied by amanda on topic co robicie z owoców róży?
Ja robię wino i polecam je wszystkim. Jest bardzo delikatne i naprawdę dobre, a przy tym zdrowe, bo ma dużo witaminy C, zwłaszcza jeśli robi się je z odmiany bogatej w tą witaminę. Wino z róży robię regularnie co roku, od wielu lat.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #803 przez karolina
Replied by karolina on topic co robicie z owoców róży?
Ja pijam wino z róży, robi je mój mąż i każdego roku wychodzi mu trochę inaczej. Może to zależy od ilości słońca, jak przy winogronach? Ale niezależnie od ilości słońca wino jest bardzo dobre i nie udało nam się jeszcze ani razu zostawić butelki na leżakowanie.
Ja robię konfiturę z róży. Nie co roku mi się udaje ją zrobić, bo dokładne czyszczenie owoców z pestek i włosków jest bardzo pracochłonne. Ale konfitura jest bardzo dobra.

• anita
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #804 przez anita
Replied by anita on topic co robicie z owoców róży?
Zazdroszczę wam, zwlaszcza tego wina. Ja nie mam ani ogrodu ani dzialki wiec nie mam róży. Ale przy mojej ulubionej trasie rowerowej rosnie zwyczajna dzika róża (polna) i z każdej wyprawy trochę jej przywoże. Potem czyszczę z pestek i suszę na tacce na kaloryferze. I mam prawdziwą suszoną róże na herbatki, a nie same pestki tak jak w herbatach z róży ze sklepu. Suszę też jarzębinę i czasami owoce bzu czarnego. Polecam każdemu.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #808 przez karolina
Replied by karolina on topic co robicie z owoców róży?
Wino możesz robić także z polnej róży. Trudniej robić z niej konfitury, ale znam takich co robią.

• kamilka
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #813 przez kamilka
Replied by kamilka on topic co robicie z owoców róży?
anita napisał:

... I mam prawdziwą suszoną róże na herbatki, a nie same pestki tak jak w herbatach z róży ze sklepu...

Rozerwałam torebkę "herbaty z róży" i o zgrozo .... same pestki! Tylko skąd ten kwaskowy smak? Przecież nie od pestek.

• anita
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #816 przez anita
Replied by anita on topic co robicie z owoców róży?
Właśnie, skąd kwaskowaty smak? Ja nawet próbowałam rozgryźć taką pestkę, ale absolutnie nie ma kwaśnego smaku. W ogóle to co jest w torebkach wygląda jak to co ja wyrzucam, przygotowując różę do suszenia czyli pestki i jakieś przyklejone resztki z owoców. A gdzie same owoce?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena