× Przepisy kulinarne

sok z aronii - jak zrobić?

• Wiola
  • Gość
  • Gość
13 lata 7 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #3113 przez Wiola
Replied by Wiola on topic O:sok z aronii - jak zrobić?
rybka napisał:

Ale on raczej taki kompotowy. No i, jak dla mnie, zdecydowanie za dużo cukru. Ale ciekawe co dają tutaj liście wiśni. Ja je dodaję do kiszonych ogórków po to, żeby były jędrniejsze. Ale co dają w soku? Zapach?

Zgadzam się z Tobą rybka, ten przepis na sok z aronii jest zdecydowanie za słodki..może ktoś może się pochwalić jeszcze jakimś ciekawszym przepisem na sok z aronii ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Iza
  • Gość
  • Gość
13 lata 3 miesiąc temu #4588 przez Iza
Replied by Iza on topic O:sok z aronii - jak zrobić?
Dla mnie ten sok wcale nie jest za słodki, można ewentualnie uszczuplić trochę cukru

• Elka_09
  • Gość
  • Gość
13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #4642 przez Elka_09
Replied by Elka_09 on topic O:sok z aronii - jak zrobić?
Weszłam na to forum..
Ten przepis jest akurat taki sobie, ale muszę powiedzieć, że mi się podoba to forum -DobreSOKI, także polecam tam chociaż zajrzeć. Dobrze, że powstają takie serwisy o konkretnych tematach

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #4643 przez ewak
Replied by ewak on topic O:sok z aronii - jak zrobić?
Widzę Sonialk i s-ka, że promujesz swoje forum pod kilkoma nickami, a to jest niezgodne z regulaminem!!! To jest nieuczciwe i będziemy musieli usuwać takie posty.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5167 przez Inka
Replied by Inka on topic O:sok z aronii - jak zrobić?
Ja z kolei robię aronię w soku własnym. Potem wykorzystuję ją do zimowych herbatek.
Umyte owoce zalać syropem (na 1 litr wody 0,5 kg cukru). Zagotować i zostawić na noc, aby owoce trochę zmiękły. Następnego dnia ponownie zagotować, dodać do smaku sok z cytryny. Przełożyć do słoików i pasteryzować.

Widziałam gdzieś podobny przepis ale z dodatkiem sproszkowanego imbiru. Nie robiłam z imbirem, ale w tym roku spróbuję, bo do herbatki na przeziębienie taki imbirowy byłby lepszy. Aronia już mi się przemraża w zamrażarce (trzeba przemrozić, żeby była mniej cierpka).

Ciesz się życiem, póki możesz

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5219 przez ewelina
Replied by ewelina on topic O:sok z aronii - jak zrobić?
Jeśli nie chcesz przemrażać, to musisz poczekać aż całkiem dojrzeje (musi być zupełnie czarna) wtedy nie będzie taka cierpka.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5232 przez rybka
Replied by rybka on topic O:sok z aronii - jak zrobić?
I myślisz, że ptaki dopuszczą do całkowitego dojrzenia aroni na mojej działce? Mam ich (ptaków) mnóstwo i musze ciągle ścigać się z nimi, bo zżarłyby wszystko, jak jakaś szarańcza.:woohoo:

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena