× Przepisy kulinarne

sok z aronii - jak zrobić?

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #26352 przez rybka
Replied by rybka on topic sok z aronii - jak zrobić?
A co konkretnie te liście wiśni dają? Likwidują cierpkość? Wyciąg spirytusowy do soku nie ma zastosowania.Nie wiesz stobejczyk czy sensowne byłoby dodawanie całych lub rozdrobnionych liści do aronii w sokowniku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #26360 przez jagna
Replied by jagna on topic sok z aronii - jak zrobić?
Nigdy nie robiłam jeszcze nalewki z aronii. Możesz zdradzic jaka jest rola wyciągu z liści wiśni w tej nalewce? Bo nalewkę można zrobić na takim samym soku z aronii bez tych wiśniowych liści, więc interesuje mnie po co one są. dodają aromatu? a może to ekstra konserwacja?

Jagna

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #26482 przez stobejczyk
Replied by stobejczyk on topic sok z aronii - jak zrobić?
No więc przede wszystkim chodzi o walory smakowe. Sama aronia jest niezbyt smaczna a z tymi liśćmi robi się przepyszna. Wymyśliłam wyciąg spirytusowy z liści, bo chciałam mieć 100% dobroci z owoców, żeby nie gotować. Chociaż z gotowania (zawsze z liśćmi wiśni) sok wychodzi też wychodzi smaczny i wtedy nie musi być nalewka. Tyle, że gotowanie zabija wiele witamin... same wiecie.
Co do dodawania liści do sokownika, to może być niezła myśl, nie robiłam tego, nie mam zdania. Rozdrabniałam do wyciągu spirytusowego, bo tak się robi wyciągi spirytusowe.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #41218 przez Mirabelka
Replied by Mirabelka on topic sok z aronii - jak zrobić?
Ja sok z aronii robię za pomocą wyciskarki ale jako że sama jest dosyć kwaśna dodaję do niej np jabłka żeby trochę złagodzić.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #41221 przez LochNess
Replied by LochNess on topic O:sok z aronii - jak zrobić?
Masz przynajmniej pewność, że to co kwaśne, nie będzie szkodliwe. :D

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #41230 przez irkagor
Replied by irkagor on topic sok z aronii - jak zrobić?
Dla mnie aronia solo jest nie tyle kwaśna co cierpka i dlatego czysty sok z aronii nie nadaje się do picia. Ale z dodatkiem jabłka jest super.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #41240 przez Mirabelka
Replied by Mirabelka on topic sok z aronii - jak zrobić?
dlatego eksperymentowałam ze smakami żeby jakoś go złagodzić bo walory zdrowotne aronii sa nie podważalne.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena