× Przepisy kulinarne

co z gruszek

• dorota
  • Gość
  • Gość
14 lata 1 tydzień temu #776 przez dorota
Replied by dorota on topic O:co z gruszek
Ja mam na działce i wczesne i późniejsze gruszki. Te wczesne konserwuję w zalewie z porzeczek czerwonych (na kg gruszek 0,75-1 kg porzeczek i 10 dkg cukru. Porzeczki trzeba rozparować i przetrzeć, gruszki przekroić na pół, oczyscić z gniazd nasiennych, obgotować we wrzątku (4-5 minut), wyjąć z wody, ułożyć w słoiku, zalać przecierem porzeczkowym i pasteryzować.
Późniejsze odmiany robię podobnie ale z przecierem śliwkowym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• andre
  • Gość
  • Gość
13 lata 11 miesiąc temu #1137 przez andre
Replied by andre on topic O:co z gruszek
kamilka napisał:

Proponuję efektowne "gruszki w kapeluszu"
Całe gruszki (z ogonkami) podsmażyć w gęstym syropie do przejrzystości, wyjąć z syropu i oziębić. Każdą gruszkę zalać od strony ogonka rozpuszczoną, ale już tężejącą czekoladą. Czekolada powinna spływać najwyżej do połowy gruszki.
Efektowne i dzieci to uwielbiają.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5175 przez malutka
Replied by malutka on topic O:co z gruszek
Dopiero w tym roku dojrzałam do gruszek w porzeczkowej zalewie i ... naprawdę wspaniałe. Jeden słoik mi się nie zamknął więc spróbowałam ... generalnie nie lubię gruszek, ale te w porzeczkach sa naprawdę super. Potem do deserów czy na ciasto jak znalazł a na zalewie można zrobić galaretkę.:) Naprawdę świetny przepis, polecam wszystkim, którzy mają i gruszki i porzeczki.:)

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5188 przez Inka
Replied by Inka on topic O:co z gruszek
U mnie sa późniejsze gruszki, które dojrzewają mniej więcej w tym samym czasie co śliwki i ja robiłam je właśnie w zalewie śliwkowej. Też całkiem dobre, same byłyby mdłe a w kombinacji ze śliwkami już co innego. Ale macie rację, że z porzeczkami mogą być jeszcze lepsze. a może z późnymi malinami? Nie robiłam, ale przymierzam się.:)

Ciesz się życiem, póki możesz

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena