× Przepisy kulinarne

przepisy na dania z chwastów

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #3852 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:przepisy na dania z chwastów
Taką przenawożoną łąkę łatwo poznać, bo rośnie na niej głównie bujna trawa a nie chwasty. Na "mojej" łące jest wprost przeciwnie; cała apteka i mało trawy. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #3863 przez marzena
Replied by marzena on topic O:przepisy na dania z chwastów
a portulakę jecie? coś mi się wydaje, że jest nie tylko jadalna ale i lecznicza.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #3881 przez karolina
Replied by karolina on topic O:przepisy na dania z chwastów
Dobrze ci się wydaje; i jadalna i lecznicza. Jak znajdę chwilę czasu to poszperam w moich książkach i znajdę co leczy. A na razie, jeśli ją masz, to zajadaj na zdrowie.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4323 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:przepisy na dania z chwastów
Obok mojej działki jest piękna łąka, która teraz wygląda wręcz bajecznie; zielono-biało-zółta. :) Biel od stokrotek a żółć od jaskrów. Jutro mam gości i chciałabym zrobić kolorową sałatkę właśnie z kwiatkami stokrotek i jaskrów. Wiem, że stokrotki są jadalne, ale co z jaskrami??? Nie wiecie czy można je bezpiecznie jeść? :huh: Nie chciałabym gości zatruć, ale mocno korci mnie taka kwietna sałatka.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4326 przez karolina
Replied by karolina on topic O:przepisy na dania z chwastów
Sałatka pewnie wyglądałaby bosko, ale ja na twoim miejscu odpuściłabym sobie jaskry.:huh: Coś mi chodzi po głowie, że zawierają jakiś trujący składnik. Nie wiem tego na 100%, ale już sama wątpliwość wystarczy ... no chyba, że powiesz gościom, że żółte kwiatki są tylko do dekoracji i że jeśli chcą je zjeść to robią to na własną odpowiedzialność.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4335 przez martyna
Replied by martyna on topic O:przepisy na dania z chwastów
Jeśli te jaskry rosną na łące, krowy je jedzą i mleko dają to powinno być ok, nie uważasz?:woohoo:

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4346 przez barb
Replied by barb on topic O:przepisy na dania z chwastów
Daruj sobie jaskry w sałatce, bo wszystkie jaskry są trujące. jedne zawierają trujące ranunkuliny, inne protoanemoniny, które ulegają rozkładowi dopiero wtedy, gdy roślina jest wysuszona.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena