× Przepisy kulinarne

przepisy na ciasta

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #22955 przez Krokusik
Replied by Krokusik on topic przepisy na ciasta
Polecam Wam pyszną tartę owocową bez pieczenia :woohoo:
Przepis mam z bloga Pani Tereski :

Składniki
:

300g ciastek maślanych albo herbatników
200g masła
100g białej czekolady
150g naturalnego jogurtu
250ml zimnej wody
Krem jogurtowy Dr. Oetkera
600g borówki amerykańskiej – można dodać też jako przybranie troszkę czerwonej porzeczki

Przygotowanie:

Przygotowania zaczynam od pokruszenia wałkiem ciastek. Następnie w garnuszku rozpuszczam masło, dodaję pokruszoną czekoladę i dokładnie razem mieszam aż do momentu, aż masa będzie płynna. Wsypuję pokruszone ciastka i dokładnie razem mieszam. Przygotowuję formę do tarty o średnicy 27 cm wykładając ją folią aluminiową. Wykładam na nią przyrządzoną wcześniej mieszankę i dokładnie, ugniatając łyżką, rozprowadzam ją w formie. Wstawiam masę do stężenia. Po wyjęciu ciasta z lodówki wykładamy je na talerz zdejmując folię.

Zabieram się za przygotowywanie kremu. Jogurt naturalny i wodę wlewam do miski, wsypuję krem i miksuję 3 minuty. Krem od razu po przygotowaniu wykładam na ciasto wygładzając łyżką i na nim układam owoce. Ja wybrałam borówki i porzeczki

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #22960 przez paulina
Replied by paulina on topic przepisy na ciasta
Brzmi apetycznie, ale czy te borówki nie spadają z ciasta? Tak w całości je wsypujesz czy rozgniatasz?

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #22966 przez Krokusik

paulina napisał: Brzmi apetycznie, ale czy te borówki nie spadają z ciasta? Tak w całości je wsypujesz czy rozgniatasz?

Sypię w całości i lekko dociskam do kremu, owocki owszem trochę spadają, ale to nie przeszkadza :D

Polecam też zrobić to ciasto z malinami, pycha :D

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #22972 przez olga
Replied by olga on topic przepisy na ciasta
Miałam w tym roku sporo malin i trochę zamroziłam. Myślisz, że takie mrożone nadadzą się? Mroziłam rozłożone jedną warstwą na tacce więc nie są pogniecione i powinny ładnie się rozmrozić.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #22979 przez Krokusik
Olu myślę, że warto spróbować zrobić to ciasto z mrożonymi owocami. A nie masz jeszcze na krzaczkach świeżych malin ? u mnie cały czas bardzo dużo jest owoców, codziennie zbieram całą miskę i chyba też zamrożę bo już nie mam pomysłów co z nimi robić :whistle:
U mnie skończyły się już borówki i poziomek jest bardzo mało, za to coraz więcej mam jeżyn :cheer:

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #22983 przez olga
Replied by olga on topic przepisy na ciasta
U mnie niestety maliny skończyły się jakieś 2 tyg temu. Ty widocznie masz inną odmianę, która później dojrzewa. Ja mam jeszcze późne maliny dojrzewające do mrozów ale nie jest ich dużo i na razie są zielone. Ale spróbuję z mrożonymi, bo w końcu coś z nimi trzeba zrobić.

Więcej
9 lata 3 tygodni temu - 8 lata 11 miesiąc temu #23289 przez omega
Replied by omega on topic przepisy na ciasta
Wydaje mi się, że najłatwiejszym deserem jest suflet czekoladowy. Czekolada, masło, cukier, białko, sól raz, dwa, trzy i zrobione :) Tutaj podsyłam pełny przepis bo Ja nie umiem tłumaczyć

maxkuchnie.pl/przepisy/suflet-czekoladowy-322.html

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena