× Przepisy kulinarne

przepisy na ciasta

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #19773 przez dominika
Replied by dominika on topic O:przepisy na ciasta
Ja kupowałam leśne jagody na targu z myślą właśnie o zamrożeniu części ale nie dało się, bo wszyscy na nie od razu rzucili się i zniknęły w oka mgnieniu. Zastanawiam się czy dałoby się wprowadzić uprawę leśnych jagód np. na działce rekreacyjnej graniczącej z lasem, nie wiecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #20072 przez Krokusik
Replied by Krokusik on topic O:przepisy na ciasta
Dostaliśmy bardzo dużo jabłek od sąsiadów więc zrobiliśmy mega szarlotkę :)

Syn zagniótł ciasto kruche z dr. oetkera, wykleił blachę a na wierzch zamiast kruszonki zrobił dekorację wycinając z ciasta kruchego różne kształty.
Ja przygotowałam jabłuszka.
Szarlotka wyszła jak zwykle przepyszna i jedliśmy ją dwa dni zastępując nią wszystkie posiłki :D
Załączniki:

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #20083 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:przepisy na ciasta
A ja uwielbiam tę szarlotkę, do której nie trzeba przygotowywać ciasta. O ile mnie pamięć nie myli z manny się robi. Rewelacja!
W weekend zrobiłam kruche ciasteczka - motylki z przepisów z zeszytu. Zawsze byłam przeciwna takim "pierdołom" ale końcówki cukiernicze są naprawdę fajne i już widzę, że nie tylko na świąteczne wypieki się przydadzą.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #20100 przez olga
Replied by olga on topic O:przepisy na ciasta
Ale narobiłyście mi apetytu. Mam antonówki i też zrobię szarlotkę. Najbardziej smakuje mi na takim naprawdę kruchym cieście, ale potrzeba dużo tłuszczu. A co z tą szarlotką na kaszy mannej?

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #20589 przez ana
Replied by ana on topic O:przepisy na ciasta
Moim ulubionym jest szarlotka i to jest jedyne ciasto które umiem robić. Ostatnio kupiłam sobie ten zeszyt z dekoracji ciast z końcówkami do dekoracji.Zrobiłam babeczki pierwszy raz w życiu.Szkoda że zdjęcia nie zrobiłam bo wyszły całkiem całkiem.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #20599 przez Krokusik
Replied by Krokusik on topic O:przepisy na ciasta
Ja też mam taki rękaw z różnymi końcówkami do dekorowania ciast. Jak się poćwiczy można bardzo ładnie przystrajać ciasta jak w cukierni.
Ja do przystrajania używam jeszcze dekoracji doktora oetkera, są najróżniejsze, różyczki z opłatka, czekoladowe literki i serca i najróżniejsze posypki kolorowe, motylki, perełki :)
obecnie mam różyczki z opłatka
Załączniki:

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #20611 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic O:przepisy na ciasta
A te dekoracje od Oetkera są już gotowe czy musisz wyciskać w jakichś rękawach?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena