× Przepisy kulinarne

dania dla zapracowanych

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #33779 przez telinka
Replied by telinka on topic dania dla zapracowanych
Jankam, dobry pomysł z naleśnikami, zwłaszcza że składniki na ogół są nawet przy pustej lodówce. Wypróbuję różne kombinacje, tylko mam podobbe wątpliwości jak halina, tj czy sprawdzi się razowa mąka, bo ona się nie klei przecieź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #34172 przez anuszka
Replied by anuszka on topic dania dla zapracowanych
moim ukochanym daniem na szybko jest makaron z oliwą, suszonymi pomidorami, czosnkiem, pietruszką i prażonymi pestkami dyni/nasionami słonecznika
(uprażone już nasiona zawsze mam gdzieś w kuchni żeby dorzucać je np do sałatek, posiekaną natkę pietruszki też staram się zawsze mieć - w zamrażarce, więc największy wysiłek to tylko skrojenie pomidorów ;) )

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #34175 przez jagna
Replied by jagna on topic dania dla zapracowanych
Wygląda ciekawie. Pomidory kroisz na małe kawałki i podsmaźasz z czosnkiem? Ja często robię makaron z czosnkiem i natką, ale z suszonymi pomidorami i prażonymi pestkami powinien być znacznie lepszy. Wypróbuję przy najbliższej okazji.

Jagna

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #34181 przez anuszka
Replied by anuszka on topic dania dla zapracowanych
jest pyszne! my z moim facetem zajadamy się oboje :)

pomidory kroję w paski takie średniej grubości, z jednego pomidorka suszonego wychodzą może ze 4 paski (aha, korzystam z pomidorów suszonych w zalewie, kiedyś próbowałam ze zwykłymi suszonymi i było smaczne, ale z tymi z zalewy jest moim zdaniem lepiej :))
i dokładnie tak jak napisałaś najpierw je podsmażam króciutko z czosnkiem na oliwie, czasem oleju, dorzucam do tego ugotowany makaron, wszystko mieszam żeby się ładnie połączył smak i później już przy wyłączonej kuchence dorzucam natkę i pestki :)
Tak jak pisałam pestki już uprażone zawsze mam w kuchni i takie dodaję, ale jak mam 3 minuty więcej to robię 'świeże' mają wtedy intensywniejszy smak, są bardziej chrupiące i dodają takiego fajnego wyraźnego orzechowo-nasionowego aromatu ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): jagna

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #34184 przez jagna
Replied by jagna on topic dania dla zapracowanych
Dzięki anuszka. Już wpisałam na listę zakupów pomidory w zalewie i dodatkowo same suszone. Czuję, że to będzie moje ulubione danie na szybko. :)

Jagna

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #34279 przez akos
Replied by akos on topic dania dla zapracowanych
ekstra :D dzięki, mnie to też się przyda ;)

• cybcio
  • Gość
  • Gość
7 lata 4 miesiąc temu - 7 lata 4 miesiąc temu #34604 przez cybcio
Replied by cybcio on topic O:dania dla zapracowanych
ja znalazłam wczoraj ciekawy przepis i zrobiłam na niedizelne popołudnie: sałatka z zielonego mango i krewetek z musz, pyszne, lekkie i pożywne - wzięłam sobie dziś do pracy: bloghub.pl/wpis.2738.ciepla-salatka-z-zielonego-mango-i-krewetek-z-musz nie trzeba długo robić, a efekt murowany

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena