× Przepisy kulinarne

dania dla zapracowanych

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #30151 przez omega
Replied by omega on topic dania dla zapracowanych
Fajny temat, w sam raz coś dla mnie. Praca, studia, praca, studia - nie mam czasu na nic :P Z reguły to przygotowuje coś na szybko, jakieś tosty naleśniki czy tradycyjny polski schabowy, ale ostatnio zacząłem coś próbować ambitniej i uczę się z przepisów od Max Kuchnie ;) Średnio 1/5 dań nie da się zjeść bo albo przesolone albo niedogotowane, ale i tak jest okej ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #30157 przez halina
Replied by halina on topic dania dla zapracowanych
Omega, naleśniki takie szybkie znowu nie są, bo cały czas trzeba stać przy kuchni. Schabowego też nie jesz solo i trzeba obrać i ugotować ziemniaki, coś na jarzynkę a czas leci. Już lepsze, a przynajmniej zdrowsze i szybsze są przeróżne sałatki z dodatkiem czegoś białkowego i węgli. Ja ostatnio jestem na etapie sałatek na bazie ryżu lub makaronu, które można nawet ugotować dzień wcześniej i potem tylko na szybko dodać warzywka i jakąś rybkę, ser czy jajo.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #31383 przez jankam
Replied by jankam on topic dania dla zapracowanych
Naleśniki są szybkie, tylko wtedy, kiedy się nie robi za dużo ciasta, bo wtedy rzeczywiście długo się je smaży. Na lunch smażę dla siebie i męża dosłownie kilka ze szklanki mąki.
- 1 szklanka mają pełnoziarnistej,
- 1 jajko,
- 0,5 szklanki mleka,
- 0,5 szklanki wody gazowanej
i szczypta soli. Czasem do takiego ciasta dodaję świeżej pietruszki albo szpinaku. To doskonała baza do wszelkich eksperymentów. Naleśniki można posmarować ulubioną pastą, smaczne są też z humusem, guacamole lub twarożkiem. Sałatka zawinięta w taki naleśnik zamieni się w smakowitą tortillę.
Za tę wiadomość podziękował(a): halina

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #31386 przez halina
Replied by halina on topic dania dla zapracowanych
Ooo, to coś nowego, takie naleśniki pasują mi i może jeszcze dziś zrobię. Zastanawia mnie tylko czy na pełnoziarnistej mące nie będą się rozlatywać. Jakiej dokładnie ty używasz? A woda musi być mocno gazowana? Nie może być Muszynianka lekko gazowana?

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #31400 przez kamilka
Replied by kamilka on topic dania dla zapracowanych
Halina, takiej naprawdę pełnoziarnistej jak na chleb nie radzę. Ale możesz wymieszać z mąką oczyszczoną albo użyć pośredniej np. 600-650.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #33744 przez Wilcze_gniazdo
Replied by Wilcze_gniazdo on topic dania dla zapracowanych
Dla mnie najszybsze danie to coś z makaronem :) Wstawiam makaron do wody i wtedy czaruje to "coś". Ostatnio zaczęłam eksperymentować i robiłam spaghetti z dzemem żurawinowym i kiełbasą - wyszło przepysznie :) Przepis tutaj https://www.maxkuchnie.pl/przepisy/ Spróbujcie bo warto :)

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #33773 przez shine
Replied by shine on topic dania dla zapracowanych
Kurczak i ryż to podstawa!!!

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena