× Przepisy kulinarne

dania dla zapracowanych

• Joanna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 2 miesiąc temu #5324 przez Joanna
dania dla zapracowanych was created by Joanna
witam drogie panie

odkąd pracuję moja dieta pozostawia wiele do życzenia,nie mam czasu na gotowanie obiadów,posiłek w pracy to przeważnie kanapka,kebab...brakuje mi weny. może Panie mają jakieś przepisy na proste i szybkie w przyrządzeniu dania?

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #5330 przez Vicky
Replied by Vicky on topic O:dania dla zapracowanych
Jeśli to ma być szybki lunch w pracy to proponuję różnego rodzaju sałatki z dodatkiem białkowym (ryba, ser, jajko). Możesz przynieść do pracy w pojemniczku już umyte liście sałaty, pomidor, szczypiorek, ogórek czy co będziesz akurat miała. Wszystko wkładasz do miski, polewasz sosem vinaigrette i dodajesz np. kawałki ryby (pieczonej, wędzonej lub z puszki), jajko ugotowane na twardo, ser feta. Jesz z razowcem z masłem. Skład sałatki i dodatki możesz codziennie zmieniać i taki lunch nigdy ci się nie znudzi. Ja tak jem w pracy od lat. Możesz też przynieść sobie zrobioną w domu sałatkę np. z kapusty i do tego też coś białkowego i kromka razowca z masłem.:)

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #5334 przez kinga
Replied by kinga on topic O:dania dla zapracowanych
Ja też przynoszę do pracy rozmaite sałatki albo przygotowane w domu muesli czy pożywną zupę do picia (mamy pracy mikrofalówkę, więc można podgrzać). Nie pamiętam już kiedy ostatni raz jadłam w pracy zwykłą kanapkę.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #6633 przez ewak
Replied by ewak on topic O:dania dla zapracowanych
Ja proponuję risotto z warzywami i kurczakiem. Naprawdę proste i szybkie. Ryż można ugotować oddzielnie z torebek. Gdy ryż się gotuje, podsmaż w rondelku na złoto posiekaną cebulę,dodaj pokrojoną na kawaałeczki pierś z kurczaka (albo inną część drobiu). Jak kurczak obsmaży się, dodaj pokrojoną dosyć drobno czerwoną paprykę, wszystko trochę podduś, dodaj odsączony groszek z puszki i wszystko wymieszaj z ryżem, który już powinien być ugotowany. Trochę soli i pieprzu i danie gotowe. Można potem podgrzewać w mikrofalówce, można też zamrozić na zaś.:)

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #6639 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:dania dla zapracowanych
Ja tak właśnie robię. Jesli mam np. kurczaka na obiad to piekę więcej i następnego dnia mam gotowego kurczaka do risotto lub ziemniaczanej zapiekanki. A ziemniaki pozostałe z obiadu tez wykorzystuję na kolację lub następnego dnia do zapiekanek np. z serem. Zawsze to trochę przyspiesza przygotowanie posiłku.:)

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #6664 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:dania dla zapracowanych
Ja gotuję więcej w czasie weekendu, bo wtedy łatwiej wygospodarowac mi czas. I zawsze gotuję większe porcje i zamrażam. Potem w tygodniu wystarczy wyjąć z zamrażarki. Zawsze mam w zapasie kilka zup i przynajmniej częściowo drugie danie i zawsze coś na kolację.:)

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #6691 przez dominika
Replied by dominika on topic O:dania dla zapracowanych
A może treściwe dania jednogarnkowe typu np. zupa gulaszowa? Smaczne a przy tym można następnego dnia podgrzać szybko w mikrofalówce, albo zamrozić i wyjąć gdy nic innego nie ma.:)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena