× Przepisy kulinarne

czarna porzeczka na surowo

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #1334 przez kinga
Replied by kinga on topic O:czarna porzeczka na surowo
Ale podobno to zła kombinacja; mleko + owoce

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4600 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:czarna porzeczka na surowo
Owoce czarnej porzeczki u mnie nabierają już rumieńców, tylko patrzeć jak dojrzeją. Planuję w tym roku zrobić trochę porzeczki na surowo. Nęci mnie dodanie tylko niewielkiej ilości cukru, ale boję się że nie będzie się trzymać. Słyszałam gdzieś, że owoce na przetwory powinno się zbierać zgodnie z kalendarzem biodynamicznym, żeby trzymały się. Słyszałyście coś na ten temat? Praktykujecie to?

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4610 przez dominika
Replied by dominika on topic O:czarna porzeczka na surowo
Ja wiem, że z ogórkami do kiszenia tak jest. Jeśli zbierane są w odpowiedniej fazie księżyca to świetnie trzymają się a jeśli w nieopdpowiedniej to psują się na potegę. Pewnie z czarną porzeczką też tak jest.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4618 przez halina
Replied by halina on topic O:czarna porzeczka na surowo
Hm ... też tak mam z kiszonymi ogórkami, czasami świetnie się trzymają i wytrzymują nawet do następnego lata, a innym razem psują się zaraz po ukiszeniu.:( Ponieważ kupuję ogórki na rynku, tłumaczyłam to sobie albo odmianą ogórka, albo zbytnim nawożeniem... ale może to zalezy od tego kiedy zbierane?:S A wiecie w jakiej fazie księżyca trzeba zbierać owoce i warzywa na przetwory?

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #4637 przez kamilka
W kalendarzu biodynamicznym wszystko jest opisane. Owoce na przetwory powinno zbierać się w "dni owoców". Ale jeśli kupujesz na rynku, to nie masz pewności kiedy były zbierane.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #4865 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:czarna porzeczka na surowo
A ma któraś z Was taki kalendarz? Czy w ten weekend to jest dobra pora na zbieranie porzeczek i robienie z nich czegokolwiek?

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #4874 przez kamilka
Niestety, "dni owocowe" skończyły się wczoraj rano, na następne musiałabyś czekać do czwartku, a wtedy będzie pewnie za późno na zbieranie czarnej porzeczki, bo już jest ostatni dzwonek, przynajmniej u mnie. No ale jeśli mieszkasz gdzieś na Suwalszczyźnie, to może wytrzymają.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena