× Przepisy kulinarne

Truskawki - co i jak?

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4269 przez milena
Replied by milena on topic O:Truskawki - co i jak?
Niestety nie mam ogrodu z truskawkami, kupuję na straganach. Może w tej sytuacji kupować na różnych straganach, żeby truskawki były od różnych producentów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4276 przez viola
Replied by viola on topic O:Truskawki - co i jak?
Chyba na jedno wyjdzie, wszyscy producenci mocno pryskają, bo inaczej ryzykują że przyjdzie zaraza i cały plon diabli wezmą. jeśli chcesz mieć nie pryskane truskawki, musisz sama je uprawiać, niestety.:(

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4285 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:Truskawki - co i jak?
Ja też jem bardzo dużo truskawek i zauważyłam, że dużo biegam do toalety, nawet w nocy muszę wstawać. Czy nie może w takiej sytuacji dojść do odwodnienia? Tylko jak tu pić więcej skoro przy takiej ilości zjedzonych truskawek, wcale nie chce się pić?:(

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4292 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:Truskawki - co i jak?
bez obawy, truskawki same mają sporo wody ... no i sezon na nie jest taki krótki ... nie zdążysz więc odwodnić się :)

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4310 przez celine
Replied by celine on topic O:Truskawki - co i jak?
ksenia napisał:

... Tylko jak tu pić więcej skoro przy takiej ilości zjedzonych truskawek, wcale nie chce się pić?:(

Nie chce się pic, bo truskawki mają dużo wody ;)

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4388 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:Truskawki - co i jak?
Dziewczyny, wykorzystujcie polskie truskawki póki czas, bo niedługo będą tylko chińskie.:( W ten weekend odwiedziłam moją babcię, w jej rejonie zwykle wszyscy uprawiali truskawki, a teraz okazuje się, że ponad połowa plantacji jest już zlikwidowana.:( Przyczyna prozaiczna; nie ma zbytu, bo przetwórnie zawalone są tanimi truskawkami z Chin. Taka sytuacja powtarza się podobno od kilku lat i ... wszyscy po kolei likwidują plantacje. A ja pamiętam jak jeszcze niedawno w sezonie truskawkowym nad babci domem ciągle przelatywały samoloty transportowe z polskimi truskawkami lecącymi na Zachód, bo były tam bardzo cenione ze względu na wyjątkowy aromat i smak. A teraz pewnie i na Zachodzie tylko chińszczyzna.:(

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4395 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:Truskawki - co i jak?
Czyli jak kupuję polski dżem z truskawek, to polski jest tylko cukier i pewnie woda ... :ohmy:

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena