× Przepisy kulinarne

Przepis na chłodnik

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #349 przez milena
Przepis na chłodnik was created by milena
Macie jakieś sprawdzone przepisy na dobry chłodnik? Taki, który dzieci jadłyby.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #352 przez karolina
Replied by karolina on topic O:Przepis na chłodnik
U mnie ulubionych chłodnikiem wszystkich, zarówno dorosłych jak i dzieci jest chłodnik z botwinki:

Na 4 porcje potrzeba: pęczek botwinki, 2 ogórki, sok z cytryny, 3/4 l kefiru, szklanka śmietany, 4 łyżki koncentratu z buraków, po 1/2 pęczka szczypioru i kopru, 4 jajka na twardo, sól i pieprz do smaku.

Botwinkę umyć, posiekać i ugotać w małej ilości osolonej wody. Skropić sokiem z cytryny, dodać śmietanę, kefir, koncentrat z buraków, posiekany szczypior, koper i drobno pokrojony ogórek. Wymieszać, przyprawić do smaku solą i pieprzem, schłodzić i podawać z jajkami na twardo.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #358 przez amanda
Replied by amanda on topic O:Przepis na chłodnik
Ja robię podobnie chodnik z botwinki, ale dodaję rzodkiewki pokrojone w talarki, tylko 1 ogórka, cały pęczek koperku, dymkę i - jeśli akurat mam - pieczoną cielęcinę.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #366 przez marzena
Replied by marzena on topic O:Przepis na chłodnik
Nie wszystkie dzieci lubią chłodnik z botwinki. Ale wszystkie przepadają za chłodnikami owocowymi. U mnie w domu gotowało się rzadki budyń śmietankowy lub waniliowy, schładzało i dodawało sezonowe owoce np. maliny, truskawki, poziomki, jagody. Pycha

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #373 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:Przepis na chłodnik
A u nas jadało się chłodnik wiśniowy, za którym my jako dzieci przepadaliśmy. Trzeba ugotować dosyć esencjonalny kompot z wiśni, zagęścić budyniem, ewentualnie dodać śmietany i podawać z groszkiem ptysiowym albo makaronem.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #385 przez anulka
Replied by anulka on topic O:Przepis na chłodnik
A może chłodnik z serwatki?
Składniki:
Litr serwatki, 2 jaja, pęczek kopru, pęczek szczypiorku, 2 ogórki, 2 ząbki czosnku, sól do smaku.
Sposób przyrządzania:
Umyty szczypior drobno pokroić, posypać solą. Ogórek i czosnek zetrzeć na tarce o otworach średniej wielkości. Pokroić drobno koper. Wszystkie składniki wymieszać i zalać serwatką, przykryć i schłodzić. Przed podaniem do każdego talerza wsypać łyżkę grubo posiekanych jaj ugotowanych na twardo.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 2 miesiąc temu #395 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:Przepis na chłodnik
Jeszcze lepszy jest chłodnik z serwatki z ogórkiem małosolnym, zamiast świeżego oczywiście.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena