× Przepisy kulinarne

co z pasternaku?

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2993 przez anetka
co z pasternaku? was created by anetka
Przez pomyłkę, zamiast pietruszki kupiłam pasternak. Robicie coś z niego?
W zupie nie spełnia roli pietruszki i nie wiem zupełnie co z nim zrobić a szkoda wyrzucić, bo pewnie ma jakieś walory zdrowotne.:unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2998 przez karolina
Replied by karolina on topic O:co z pasternaku?
Dobrze, że przypomniałaś mi o pasternaku. Dawno nie robiłam a warto, bo ma bardzo dużo soli mineralnych, trochę witamin i chyba właściwości lecznicze podobne do pietruszki. Ja zwykle gotowałam go i krajałam jak na sałatkę ziemniaczaną, dodawałam co miałam; gotowaną marchewkę, ogórek kiszony, groszek i do tego majonez.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #3006 przez ewak
Replied by ewak on topic O:co z pasternaku?
Mogą też być placki z pasternaku, robi się je tak jak placki ziemniaczane.

• mariolka
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #3021 przez mariolka
Replied by mariolka on topic O:co z pasternaku?
Ja też kupiłam pasternak (chyba) zamiast pietruszki ale nie przez pomyłkę tylko sprzedano mi toto jako pietruszkę.:( Nie ma ani zapachu pietruszki ani smaku i jako składnik włoszczyzny do zupy nie nadaje się. Mam jeszcze dwie takie "pietruszki" ale nie polecę przecież z nimi na rynek z reklamacją. :angry: Może zrobić placki ziemniaczane z dodatkiem pasternaku?

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #3028 przez karolina
Replied by karolina on topic O:co z pasternaku?
Dobry pomysł z plackami ziemniaczano-pasternakowymi. Jak zrobisz to daj znać jak wyszły. Ale pasternak można też ugotować normalnie i jeść z bułką tartą jak kalafior.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #3034 przez anka
Replied by anka on topic O:co z pasternaku?
Nabrałam ochoty na wypróbowanie pasternaku ale nie mogłam go dostać, pytałam i w kilku warzywniakach i jednym hipermarkecie ale nie mieli i dziwili sie, że pytam o coś takiego :( . Gdzie kupiliście wasz pasternak?

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #3037 przez anetka
Replied by anetka on topic O:co z pasternaku?
Ja na straganie na rynku. Myślałam, że to pietruszka, wybrałam sobie i dałam do zważenia. Dopiero w domu zauważyłam, że jakaś dziwna ta pietruszka, poszperałam w książce i doszłam do wniosku, że to pasternak. Nigdy wcześniej nie zetknęłam się z pasternakiem.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena