× Przepisy kulinarne

placki ziemniaczane

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8307 przez norcia
Replied by norcia on topic O:placki ziemniaczane
Intrygujesz mnie. Mam ochotę wypróbować, ale boję się, że przedobrzę. Możesz podać z grubsza ile tej marchewki i płatków dodajesz? Ja zwykle dodaję cebulę i czosnek. Czy w tym przypadku też można dodać, czy raczej wychodza na słodko?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8311 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:placki ziemniaczane
Już podaję :
700 g obranych ziemniaków
1 średnia cebula
1 średnia marchew (ok.100 g )
4-5 łyżek mąki
2 jajka
4 łyżki płatków owsianych
1 płaska łyżeczka soli
1/2 łyżeczki pieprzu

Ja to robię w thermomixie więc wszystkie składniki wrzucam i miksuję ( nie muszę trzeć ziemniaków )ale myślę że w zwykłym melakserze tez się uda . A jak nie to trzeba marchew i ziemniaki zetrzeć na tarce,cebulke drobniutko posiekać i wszystko razem wymieszać , jednolita masę .
Świetnie smakują z cukrem i śmietanką ( mój młodszy synek ) ,z sosem jogurtowo -ziołowym ( są takie gotowe zioła do sałatek Knorra ,można jeszcze wcisnąć ząbek czosnku wyciśnięty przez praskę) -to patent mojego starszego synka :) . Czasami robię sos pieczarkowy ,lub mięsny i wtedy wszyscy się zajadamy równo

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #8315 przez norcia
Replied by norcia on topic O:placki ziemniaczane
Dzięki Czarodziejko! Z pewnością wykorzystam przepis, zawsze to jakaś odmiana, no i bardziej odżywcze niż zwykłe placki kartoflane. Nowością dla mnie jest też dodatek pieprzu, myślę, że dobry byłby nawet do zwykłych placków.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8321 przez karolina
Replied by karolina on topic O:placki ziemniaczane
Ja chyba też wykorzystam przepis Czarodziejki, ale dodatkowo poeksperymentuję z innymi dodatkami. Tzn zrobię podstawową masę ziemniaczaną, potem podzielę na 2-3 porcje i do każdej będę dodawać inne składniki. Może wyjdzie z tego jakiś genialny przepis.:woohoo:

• Ola
  • Gość
  • Gość
12 lata 2 tygodni temu #9650 przez Ola
Replied by Ola on topic O:placki ziemniaczane
ewak napisał:

Kiedyś w Czechach jadłam wyśmienite placki. Miały duży dodatek cebuli i czosnku oraz specjalnych ziół. Znajoma, która częstowała mnie tymi plackami pokazywała mi nawet opakowanie ziół specjalnych do placków ziemniaczanych, ale nie było na nim składu, więc nie wiem co to za zioła. Może ktoś słyszał o ziołach do placków?

Podbijam. Może ktoś wie co to za zioła. Też jadłam w Czechach placki ziemniaczane z dodatkiem jakichś ziół, ale nie wiem co to za zioła były. A placki były przesmaczne. :)

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #9711 przez Inka
Replied by Inka on topic O:placki ziemniaczane
A robiłyście placki ziemniaczane z grzybami? Tj. grzyby nie jako nadzienie tylko w cieście ziemniaczanym. Mam raptem 3 podgrzybki, ziemniaki, jakieś jajko i zastanawiam się co z tym zrobić.:S

Ciesz się życiem, póki możesz

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #9720 przez dominika
Replied by dominika on topic O:placki ziemniaczane
Nie robiłam wprawdzie ale dlaczego nie? Ktoś tu proponował placki ziemniaczane z twarogiem i myślę, że grzyby bardziej pasują do placków ziemniaczanych niż twaróg. Może sama zrobię.:S

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena