× Przepisy kulinarne

dania przy pustej lodówce

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2570 przez amanda
Replied by amanda on topic O:dania przy pustej lodówce
Też czasami robię takie ziemniaki. Rzeczywiście dobre. Ale jak nie mam nawet ziemniaków to gotuję kaszę gryczaną (albo jęczmienną jeśli akurat zabraknie gryczanej, ale to rzadkość) i wyciągam z zamarażarki grzyby duszone z cebulką. Grzyby odmrażam w mikrofalówce i w 15 minut mam jedzonko. Do tego jakakolwiek surówka, a jeśli nie ma nawet świeżych warzyw (bo np. akurat przyjechało się z urlopu) to wyciągam kiszone ogórki, które zawsze są.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2576 przez milena
Replied by milena on topic O:dania przy pustej lodówce
Ja jak coś gotuję to zawsze z niewielkim zapasem (na wypadek nadmiernego apetytu któregoś z domowników) i potem to co zostaje zamrażam (nawet np. 2 talerze zupy). Tym sposobem mam zawsze w zamrażarce parę porcji, gotowych do jedzenia po rozmrożeniu. Nie raz ratowały mnie, gdy nagle okazywało się, że lodówka pusta a ktoś poczuł wilczy apetyt albo gdy np. wracamy wieczorem z jakiejś wyprawy wakacyjnej.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2581 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:dania przy pustej lodówce
Ja też mrożę resztki i potem jak znalazł. Kiedyś wszystko co zostało lądowało w koszu na śmieci :ohmy: albo w misce psa. Gdy okazało się, że takie resztki ludzkiego żarcia są prawie trucizną dla psa, najlepiej je właśnie mrozić, a mrozić można prawie wszystko. Moja sąsiadka jeszcze niedawno śmiała się ze mnie, że mrożę zupę, ale od kiedy eksperymentalnie sama to zrobiła, stała się wielką zwolenniczką takich domowych mrożonek.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2609 przez anka
Replied by anka on topic O:dania przy pustej lodówce
U mnie takim nieśmiertelnym daniem przy pustej lodówce są placki ziemniaczane; ziemniaki na ogół zawsze się są a i jajko też się znajdzie.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2618 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic O:dania przy pustej lodówce
Wczoraj wieczorem wróciliśmy z nart i lodówka oczywiście pusta. Po drodze kupiliśmy jakieś kanapki, żeby nie paść z głodu po przyjeździe, ale kanapki zostały na stacji benzynowej :( . W domu były jednak jakieś ziemniaki i zrobiłam zapiekankę jak w poście asiulandii. Do tego sałatka szwedzka z ogórków (mam w zapasie kilka słoików własnej roboty) i rzeczywiście całość pycha.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2623 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:dania przy pustej lodówce
Ja zawsze trzymam "żelazny" zestaw w zamrażalniku i w każdej chwili mogę zrobić cały obiad przy pustej lodówce. Polecam ten system wszystkim, nie padniecie z głodu.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2651 przez kaziula
Replied by kaziula on topic O:dania przy pustej lodówce
ja zawsze mam w zamrażarce trochę pierogów i mielone no i nie ma kłopotu

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena