× Przepisy kulinarne

dania przy pustej lodówce

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #35815 przez panna_zuzanna
Replied by panna_zuzanna on topic dania przy pustej lodówce
Ja zawsze mam zapas makaronu, pomidory w puszce, czosnek i cebulę. Taki żelazny zapas ratunkowy. Wystarczy do makaronu zrobić najprostszy sos świata - zeszklić cebulę i czosnek na oleju/oliwie, dodać pomidory z puszki, doprawić suszoną bazylią, tymiankiem, solą, pieprzem i na koniec dać szczyptę cukru (doskonale podkręca smak pomidorów). I obiad gotowy. Oczywiście w sezonie jeśli mamy w ogrodzie/na balkonie świeże zioła, to suszone zastępujemy świeżymi ;) Jeśli jakoś szczególnie nie martwimy się o linię, to dodanie żółtego sera spowoduje dodatkowo efekt WOW. Ogólnie danie szybkie, tanie i smaczne.

Gdy w grę wchodzi ta­lia, ko­biety sta­wiają wszys­tko na jedną kartę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #35827 przez nata
Replied by nata on topic dania przy pustej lodówce
Chyba powinnam kupić pomidory w puszce, żeby mieć w żelaznym zapasie. I spróbuję dodać cukru, do tej pory tego nie robiłam ale może wyjść ciekawie.

Więcej
7 lata 2 tygodni temu #37323 przez babinka
Replied by babinka on topic dania przy pustej lodówce
Z zupełnie pustej lodówki raczej nic nie ugotujemy :P ale w takich sytuacjach zawsze można zrobić np. zapiekankę z ryżu i jabłek :)

Więcej
7 lata 2 tygodni temu #37328 przez nata
Replied by nata on topic dania przy pustej lodówce
O ile ma się odpowiednie jabłka, bo nie każde nadają się na zapiekankę.

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #37332 przez Kurkowa
Replied by Kurkowa on topic dania przy pustej lodówce
Też zawsze mam makaron w domu. Poza tym kocham kuskus - robi się go w 5min :D
Ostatnio zostało mi trochę sera fety więc zmiksowałam go z mlekiem (co dało fajną kremową konsystencję plus ser nie był już taki słony), dodałam czarne oliwki (też zawsze mam w lodówce) i doprawiłam suszoną bazylią. Mistrzostwo - nawet mąż się zajadał a on woli mięcho :woohoo:

Nie rezygnuj z marzeń ponieważ wymagają czasu, czas i tak upłynie...

Więcej
7 lata 1 tydzień temu #37333 przez alina
Replied by alina on topic dania przy pustej lodówce
Fajny pomysł z sosem z fety, też na ogół mam w lodówce ale używam praktycznie tylko do sałatek. A ten sos u ciebie jest do makaronu czy kuskusu?

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #40826 przez Karmelova89
Replied by Karmelova89 on topic dania przy pustej lodówce
Ja niestety nie umiem robić takich czarów jak kurczak pieczony z kaszy i fasoli ;P
Dlatego u nas jak nic nie ma w lodówce, to niestety trzeba ruszyć tyłek i iść do sklepu. Fajnie, że są już gotowe dania, które niekoniecznie są napchane chemią. Ostatnio w "moim" sklepiku znalazłam super rozwiązanie dla osób, które chcą mało wydać a nie lubią stać przy garach. Zupy (nie w proszku, tylko płynne), które wystarczy podgrzać. Warzywne, z wkładką miesną, do wyboru, do koloru.
Nasza ulubiona to strogonow profi.com.pl/zupy/#p,strogonow, a teraz czaję się na pomidorową - profi.com.pl/zupy/#p,pomidorowa-z-makaronem Jak teściowa wpadnie na obiad, to się nie skapnie, że kupna ;D

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena